Vánoční svátky jsou za dveřmi, a proto vám přinášíme rady a tipy, jak efektivně, ekologicky a zároveň esteticky zabalit dárky.  Krabice jsou dekorativním obalem, v němž se dárky prezentují nejelegantněji, zejména pokud je krabice přizpůsobena konkrétnímu dárku. Co lze zabalit do dárkových krabic? Jaké další typy obalů se vyplatí používat?

Výběr dekorativních obalů je opravdu široký, takže se nemusíte omezovat na balení všech dárků do ozdobných papírových sáčků. K dispozici jsou i další možnosti. Zde je přehled typů dárkových obalů a jejich použití.

Typy dekorativních kartonových obalů

V RAJA jsou k dispozici následující typy dekorativních obalů:

Dekorativní obalové doplňky

Je důležité si uvědomit, že samotný dárek a obal nejsou všechno. Velmi důležité pro dokonalý vzhled je využití nejrůznějších doplňků na dozdobení dárků. Takovéto doplňky nabízí i společnost RAJA. Jsou to například: stuhy a stužky, mašle, visačky a štítky. Ozdobná krabička ozdobená stuhou vypadá mnohem lépe! Někdy je také dobré využít dekorativní výplň na zabalení dárku nebo při jeho ukládání do krabice – například je-li dárek křehký a choulostivý nebo pokud zkrátka chcete, aby celé balení vypadalo hezky. V takovémto případě je dobré využít hedvábný papír nebo ekologickou dekorativní výplň SizzlePak.

Použití jednotlivých dárkových krabiček

Dekorativní krabičky mají široké využití. Lze je použít k balení menších i větších dárků, přičemž jejich velikost by měla odpovídat velikosti obsahu. Dárkové krabice jsou univerzální a hodí se v mnoha situacích. Jejich výhodou je, že je lze později použít jako skladovací boxy a také jako nádoby pro dekorativní prezentaci výrobků, např. v obchodě. Dekorativní krabice jsou vyráběny v mnoha velikostech, tvarech a barvách. Může te si vybrat takovou, která vám nejvíce vyhovuje a nejlépe se hodí k dané příležitosti.

Speciálním typem kartonových krabic jsou krabice na láhve. Jak název napovídá, používají se k elegantnímu balení vína a dalších lihovin a nápojů ve skleněných lahvích. K dispozici jsou také speciální obaly na pivo, včetně degustačních balení. Alkoholický dárek vypadá lépe, je-li zabalený v ozdobné krabičce nežli v obyčejné tašce.

Papírové dárkové tašky jsou stále jednou z nejoblíbenějších variant dárkového balení především proto, že jsou univerzální – lze do nich zabalit prakticky jakýkoli dárek (jsou k dispozici i ve velkých velikostech), jsou levnější než dárkové krabice a navíc lze dárek zabalit jedním pohybem. Zároveň vypadají elegantně. Tašky jsou k dispozici hladké, lesklé, vzorované, s okénkem …

Firemní nebo obchodní dárky lze zabalit do dárkových tašek s potiskem. Je to další způsob reklamy a navíc se obdarovaný dozví, od kterého dodavatele nebo obchodního partnera dárek obdržel. Tyto tašky lze v internetových obchodech použít také k balení výrobků jako dárků – v mnoha obchodech si kupující může tuto možnost zvolit.

Drobné předměty, jako jsou šperky nebo doplňky, lze například zabalit do elegantních sáčků z organzy. Obdarovaný do nich může dárek uložit nebo je použít na něco jiného.

Dárkový papír se také používá poměrně často – možná ne tak často jako tašky, ale běžně, zejména pro balení dárků pravidelných tvarů (např. knih, kosmetických sad a všech předmětů, které jsou baleny v krabičkách od výrobce). Papír může být hladký nebo vzorovaný.

Do průhledné nebo barevné celofánové fólie lze zabalit dárky, které vypadají hezky a je u nich žádoucí, aby byly viditelné i přes obal (např. kosmetika, lahůdky, sladkosti, čaje, káva atd.).

Hedvábný papír lze využít pro balení křehkých a lehkých předmětů. Často je také využíván pro balení oděvů, spodního prádla a nejrůznějších doplňků.

Chcete-li aby byl dárek viditelný i přes obal, můžete pro balení využít ozdobné plastové sáčky.

Nabídka dekorativních obalů je opravdu široká a výběr toho správného závisí na vašich preferencích, ale také na typu dárku, jeho tvaru, velikosti a hmotnosti a také na příležitosti, při které má být dárek předán.

Všechny tyto ozdobné obaly a mnoho dalšího, stejně jako veškeré obalové doplňky, najdete v obchodě RAJA.

Co vám nejvíce vyhovuje a jaký způsob balení dárků zvolíte?

Kategorie: Obalové tipy a technikyProduktyTašky, dárkové balení
123 views

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte komentář

Toto pole fill