Co je to hedvábný papír?

3 min čtení 09 listopadu 2015

Hedvábný papír je druh jemného stálobarevného papíru o různých plošných hmotnostech od cca 18 do 25 g/m2, který je využíván pro rozličné balení sensibilního nebo luxusního zboží, k dekoraci či pro kreativní tvorbu. Každý se jistě s tímto druhem papíru setkal, ať už například v krabici od právě koupené obuvi, jako obal květin z květinářství či poskládané v různých tvarech květin na oslavách.

Použití hedvábného papíru

Hedvábný papírV komerční sféře se hedvábné papíry cení pro svůj elegantní vzhled, a proto se nejčastěji využívají právě pro obalení artiklů vyšší hodnoty, jako jsou parfémy, krabičky se šperky, oblečení, vína, destilátů… V online shopech se předmět jednoduše obalí do papíru a vloží se do poštovní krabice, která ze expeduje k zákazníkovi. V kamenném obchodu se různé módní doplňky zabalí do jemného papíru a vloží se do papírové tašky určené pro zákazníka. Prodejci jej využívají také jako výplň krabic s cenným obsahem, pro proložení nebo pro atraktivní obalení skla, keramiky, kožených kabelek, koženkových peněženek či jiného křehkého či sensibilního zboží. Řada obchodníků žádá také potisk hedvábného papíru s vlastním logem a reklamním textem.

Hedvábný papír je velmi často používán také pro kreativní dekorativní tvoření jako je např. scrapbooking pro vytváření jedinečných fotoalb a přáníček, pro výzdobu na svatbách a oslavách ve formě kytek v podobě jiřin, které jsou známe jako pom poms. V neposlední řadě jej nakupují také květinářství a balicí servisy k dekoračním a balicím účelům.

Jak vyrobit dekorační květinu z hedvábného papíru?

Hedvábná květina je vhodná pro dekoraci dárkových košů či krabic. Skládá se ze tří částí: z hedvábného papíru v dvou barvách a vhodné stužky. V eshopu Rajapack se nachází přes 13 barev na výběr od růžové, krémové, černé, bílé přes červenou, zlatou a další atraktivní barvy.

1. Pro výrobu potřebuje dva listy hedvábného papíru, stuhu, kancelářskou lepicí pásku a nůžky:2. Odstřihněte jeden silnější pruh fialového papíru, harmonikově jej složte a poté přeložte na polovinu tak, aby vznik tenký stonek. Poté přeložte zelený papír podélně na polovinu:
 Jak vyrobit květinu z hedvábného papíru Květina z hedvábného papíru_krok2
3. Nyní skládejte pruh právě složeného zeleného papíru kolem fialového stonku a stonek vždy pevně uprostřed držte. Pro dosažení květinového tvaru dbejte na to, aby se zelený papír při obalování mačkal:4. První krok je dokončen:
 Květina z hedvábného papíru_krok3 Květina z hedvábného papíru_krok4
5. Nyní následuje vnější část květiny. Přeložte fialový papír podélně na polovinu…6. … a oviňte jej kolem zeleného květu…
 Květina z hedvábného papíru_krok5 Květina z hedvábného papíru_krok6
7. Uprostřed stonek pevně stiskněte a ovažte jej stužkou:8. V posledním kroku stačí jen odstřihnout přebytečnou část papíru a dekorační květina je hotová!
 Květina z hedvábného papíru_krok7 Květina z hedvábného papíru_krok8

 

Komentáře(1)
nejlepší témata