Vystupte z řady s obaly na míru a s vlastním potiskem

4 min čtení 13 října 2023

Obaly na míru

Zásadní přidanou hodnotou obalů na míru je možnost originálním potiskem dle vašich představ upoutat pozornost zákazníků. Ať už se jedná o firemní loga, slogany, fotografie produktů nebo jiný zajímavý motiv, potisk dokáže výrazně odlišit váš obal od konkurence. Volbou vhodných barev a grafických prvků také výrazně posílíte rozpoznatelnost a zapamatovatelnost vaší značky, a tak i loajalitu k ní.

Vhodně zvoleným obalem s potiskem dokážete zapůsobit

Obaly na míru nejsou zdaleka jen módním výstřelkem, mohou vám a vašim produktům totiž pomoci v mnoha směrech. Své o tom ví psychologie prodeje. Co takové originální balení dokáže?

 • Vyvolat pozitivní emoce: Design a přitažlivost obalů mohou navodit příjemné pocity, jako je radost, vzrušení nebo pocit luxusu. Takové emoce mohou zvýšit motivaci zákazníků k nákupu.
 • Vytvořit pocit jedinečnosti: Originální a propracovaný obal může u zákazníků snáze vyvolat dojem, že produkt je určený přesně pro ně. To zvyšuje jejich loajalitu ke značce.
 • Navodit pocit důvěry: Kvalitní obalový materiál a jeho poctivé zpracování signalizuje zákazníkům, že je i samotný produkt z kvalitních materiálů a že (vaše) značka klade důraz i na ty nejmenší To může u potenciálních zákazníků hrát významnou roli v budování důvěry.

Obaly na míru

 

 

Obaly na míru pro váš sortiment i vaše zákazníky

Velkou výhodou obalů na zakázku je možnost přizpůsobit nejen jejich vzhled, ale i rozměry a tvar přesně vašemu sortimentu. V obalech tak eliminujete nadbytečné místo, šetříte obalový materiál, a navíc jsou produkty v takových obalech bezpečněji uloženy.

Při návrhu obalu na míru zohledněte:

 • Velikost a tvar vašich výrobků.
 • Počet kusů v balení.
 • Způsob uskladnění a přepravy.
 • Ergonomii při manipulaci a vystavování.

Obaly přizpůsobené na míru vašim požadavkům přináší řadu benefitů od úspory místa ve skladech až po bezpečnější přepravu.

Krabice na míru

 

Široká škála obalových materiálů pro různé účely

Při navrhování obalů na míru je důležité zvolit i vhodný materiál. Máme pro vás k dispozici širokou nabídku kvalitních obalových materiálů od kartonů přes lepenky až po fólie či samolepicí etikety. Každý materiál má své specifické vlastnosti a výhody.

Pro e-shopy se nejlépe hodí:

V kamenných prodejnách zase oceníte:

 • Prodejní stojany z lepenky, které zboží vhodně prezentují.
 • Samolepicí etikety a fólie pro označení regálů a výloh.
 • Potisk samolepicí fólií pro balení produktů.

Volbou správného materiálu tak můžete maximalizovat ochranu i zlepšit prezentaci svých produktů. Produkty v kvalitních a originálních obalech  vnímají spotřebitelé často jako hodnotnější a důvěryhodnější. Kromě vyšší důvěry v kvalitu vašich produktů to má pozitivní vliv na povědomí o značce, a tedy i prodej.

Stretch fólie

 

Na co myslet při návrhu obalu? Máme pro vás 4 TIPY, které mohou zvýšit vaše prodeje. Obal by měl být:

 • vizuálně atraktivní. Měl by přitáhnout pozornost zákazníka a přimět ho, aby se o produktu chtěl dozvědět více.
 • informativní, tj. poskytnout zákazníkovi všechny potřebné informace o produktu. Měl by obsahovat detaily o jeho vlastnostech, přednostech i způsobu použití.
 • funkční, měl by se snadno používat, otevírat i přenášet.
 • dobře zacílený, tj. v souladu s cílovou skupinou zákazníků. Měl by být navržený tak, aby zaujal zákazníky, kterým je primárně určen.

Už víte, jak bude vypadat váš obal na míru? Pokud tápete, nechte si poradit, jsme tu pro vás.

nejlepší témata