Jak správně zalepit krabici?

3 min čtení 12 července 2013

Jak to všechno vlastně začalo…

Už téměř 80 let je nedomyslitelná ve všech skladech a logistice, v zásilkových obchodech, výrobě, kancelářích i domácnostech… jistě již tušíte – řeč je o lepicí pásce! Její kariéra začala již na začátku 19. století na základě náhody. Při hledání optimálního obvazu pro lékařské učely vytvořil lékárník Beiersdorf lepivý film, který však z důvodu svých dráždivých vlastností nebyl vhodný pro lékařské použití.  Tento patent nahlásil v roce 1935 pro průhlednou lepicí pásku a  v roce 1936 byla oficiálně zaregistrována dnes již známá značka tesa®. Tím začíná nepopsatelné vítězné tažení lepicí pásky tesa i celé společnosti tesa. Oblasti využití jsou téměř neomezené: jako lepicí páska na hmyz, varovná páska pro označení schodů, oboustranné lepicí pásky pro zavěšování různých předmětů na zeď od plakátů až po kompletní regály… Lepí  a skutečně drží!

Jak správně zalepit krabici lepicí páskou

Jak správně zalepit krabici pomocí lepicí pásky
Jak správně zalepit krabici pomocí lepicí pásky

My jako obchodníci se zbožím potřebným pro balení a zasílání vidíme nejdůležitější úlohu lepicí pásky zcela jasně, a to ve správném uzavírání krabic. Často se můžeme setkat s názorem, že když je něčeho použito hodně, není to na škodu. Často tak obdržíte krabici, která je lepicí páskou doslova zamotána. Jedná se však o vysokou spotřebu materiálu, která není nijak opodstatněná. Lepení s lepicí páskou je totiž otázka techniky, nikoliv množství! Níže Vám ukážeme  tři způsoby lepení, s jejichž pomocí uzavřete krabice bezpečně a přesto s minimální spotřebou materiálu.

Uzávěr U – je vhodný pro lehké balíky do 20 kg na kratší vzdálenosti.

Uzávěr U&L – vhodný pro středně těžké balíky do hmotnosti 40 kg, pro delší přepravní trasy či pro dlouhodobé skladování.

Uzávěr H – doporučován pro těžké balíky od hmotnosti 40 kg, při dlouhém trasportu a pro případy dlouhodobého skladování.

Je potřeba podotknout, že nejen správný druh uzávěru, ale zvláště správná volba vhodné lepicí pásky hraje velice důležitou roli. Důležitou jsou zpravidla následující otázky:  Jakou zvolit kvalitu krabice, která se pomocí lepicí pásky uzavře? Jakou má zboží v balíku hmotnost? Jakým klimatickým podmínkám bude lepicí páska vystavena ? P.S. To je velice důležité téma především v oblasti hlubokého zmražení nebo při exportu do tropických zemí). Hrají roli také vlastnosti pásky při jejím odvíjení nebo zvuk, který páska při odvíjení vydává?  P.S Existují pásky, které lze odvíjet s pomocí využití vyšší  mechanické síly či lehce nebo pásky s nehlučným popř. hlasitým odvíjením.

Obecně platí: Řekněte nám, nač pásku potřebujete a my Vám poradíme to nejefektivnější a cenově nejvýhodnější řešení! Stačí jen zavolat na bezplatnou linku 800 500 515! Na našem webu také naleznete širokou nabídku balicí i lepicí pásky – standardní PP či PVC, s tichým a lehkým odvíjením aj.

Komentáře(1)
nejlepší témata