Papírové výplně od A do Z: Která je pro vás ta pravá?

3 min čtení 05 února 2024

Hledáte ideální výplňový materiál? To může představovat poněkud náročný úkol, protože jich je v současné době na trhu celá řada. Pokud se však chcete chovat ohleduplně k životnímu prostředí, jsou papírové výplně skvělou alternativou.

Přejít na papírovou výplň do krabic je velmi zodpovědné. Proč? Především snížíte zátěž pro přírodu a zároveň potěšíte své zákazníky, protože lidé více preferují papírovou alternativu výplně.

Papírové výplně a jejich výhody

Plastové výplně se stále více stávají minulostí a rozhodně se není čemu divit. Jelikož lidé v dnešní době dbají na ekologickou stránku a životní prostředí, dávají přednost papírovým výplním.

Mezi jejich největší výhody patří především nízká hmotnost, jednoduchá manipulace a v neposlední řadě recyklace. Papírové výplně lze po použití snadno recyklovat, čímž se snižuje dopad na životní prostředí.

 

Bublinkový papír

Určitě jste se setkali s bublinkovou fólií používanou jako výplň krabic. Ta se však vyrábí z plastu, který zatěžuje životní prostředí. Proto se do popředí dostává výroba bublinkového papíru.

Bublinkový papír je vyrobený ze 100 % recyklovatelného papíru a je mimořádně odolný. Vzduch mezi dvěma vrstvami lisovaného papíru totiž velmi snadno absorbuje jakýkoliv náraz. Recyklovaný papír je mimo jiné také neprůhledný, což zaručuje absolutní diskrétnost zásilky.

bublinkový papier

 

Praktický tip: Pokud hledáte ideální výplň, je bublinkový papír výhodný i po praktické stránce. Velmi snadno se stříhá, a dokonce na něj lze psát.

Hedvábný papír – použití je široké

Potřebujete, aby vaše zabalené zboží vypadalo a působilo elegantně? Pak je hedvábný papír skvělým řešením. Jedná se o velmi reprezentativní způsob balení, který obalí jakékoliv spotřební zboží.

Hedvábný papír je také ideální pro oděvy, kabelky, boty nebo šperky, které se vkládají do krabice. Zabalení takových produktů do hedvábného papíru jim dodá nádech jedinečnosti. Rázem tak můžete z nudného prodejního balení vytvořit skutečně luxusní a elegantní obal, který zaujme na první pohled.

Recyklace ze staré krabice

Skvělou alternativou k plastovým výplňovým materiálům jsou také kartony. Tento způsob recyklace umožňuje vyrobit nový typ papírové výplně. Například rozřezáním vlnité lepenky.

Tímto způsobem můžete produkt v obalu obsypat dostatečným množstvím tak, aby se nepohyboval, a zároveň jej dostatečně ochránit před jakýmkoli nárazem.

Nezapomeňte: Takovéto výplňové materiály však mají drobnou nevýhodu. Nejsou vhodné pro balení těžkých předmětů a produktů, jejichž povrch je citlivý na znečištění. Důvodem je především to, že střiž z vlnité lepenky obsahuje prachové částice.

nejlepší témata