Skartovačky HSM ProfiPack pro praktickou recyklaci krabic

3 min čtení30 srpna 2012

Milí zákazníci,

v roce 2010 jste u nás nakoupili více než 83.896.600 kartonových krabic! Pokud bychom poskládali množství této kartonáže na sebe, jejich výška by třikrát zastínila i známou Cheopsovu pyramidu! Tohoto výsledku si velice ceníme a co více: nabídku v této oblasti stále vylepšujeme. V současné době u nás obdržíte krabice v 600 různých rozměrech a provedeních: v celé řadě velikostí, tvarů, variant a nosností. Ale i ta nejlepší krabice jednoho dne doslouží a Vy si začnete klást otázku: „Kam s ní?“

Právě v této chvíli přichází na řadu řešení v podobě recyklace prostř. skartovačky. V následujícím textu Vám představíme jednoho z našich výrobců a způsob, jak se s tímto nelehkým úkolem vypořádal.

Společnost HSM GmbH + Co. KG provozuje velice výkonné skartovací stroje na krabice skartovačky ProfiPack 400 a skartovačky ProfiPack 425 (oba produkty naleznete v našem sortimentu). Mimořádně praktické stroje během okamžiku transformují starou kartonáž do podoby vysoce hodnotného výplňového materiálu. V celkovém výsledku dochází v podniku ke snížení výdajů na nákup dodatečného obalového materiálu a k redukci nákladů za likvidaci odpadu.

 

 

Papírová výplň z recyklovaného kartonu
Papírová výplň z recyklovaného kartonu

Samotná manipulace s tímto zařízením, které v okamžiku recykluje nepotřebné kartony na užitečnou výplň krabic, je velice snadná. Použitá kartonáž se jednoduše zasune do vstupního otvoru skartovačky, kde je následně vtažena nožními válci dále do útrob stroje a zpracována na „papírovou rohož“ se vzdušnou strukturou oček. Během procesu se vlnitá lepenka nejen perforuje, ale také díky speciálním řezným vlnám vytvaruje a seřízne na požadovanou šířku. Výsledkem je všestranně využitelný výplňový materiál, který ochrání Vaše výrobky před poškozením během přepravy a skladování.

Výhody skartovačky krabic

K nejdůležitějším kvalitativním znakům stroje patří řezací mechanismus. Společnost HSM vybavila svůj ProfiPack vysoce kvalitním vlnkovým bezúdržbovým ostřím vlastní produkce. Ostří skartovačky je vyrobeno z jednoho indukčně tvrzeného kusu oceli. Vyznačuje se dlouhou životností a bez problémů si poradí s kovovými sponkami i lepicími páskami. Válcové nože jsou poháněny bohatě dimenzovaným elektromotorem o výkonu 1,15 kW resp. 4,0 kW, který umožňuje rychlost průjezdu kartonáže až 12 m za minutu. V závislosti na výkonnostní variantě vybraného modelu, přístroj zpracuje až tři vrstvy vlnité lepenky najednou. Maximální šířka kartonáže činí cca 4,15 resp. 4,25 cm.

Skartovačky pro snížení nákladů za recyklaci i balení

Společnost HSM GmbH + Co. KG, známá především svými lisy na krabice a skartovačkami, opět trefila do černého. Pomocí skartovačky starou kartonáž bez nákladné přípravy znovu zpracujete a přestanete si lámat hlavu nad neustále se zvyšujícími účty za likvidaci odpadu. A co více – skartovačky ProfiPack nejen minimalizují Vaše náklady na  nutnou recyklaci a výplň krabic, ale i sníží i ekologický dopad Vaší produkce na životní prostředí. A to už stojí za zvážení!

Komentáře(2)
 1. Dobrý den pane Pyrchalo,

  u stroje HSM ProfiPack 400 je cena 38.852,- Kč, HSM ProfiPack 425 je cena 115.788,- Kč. Další informace o produktu získáte na našem webu:
  Pro stroj HSM ProfiPack 400
  https://www.rajapack.cz/obalova-technika-balici-stroje/stroje-vyrobu-vyplne/skartovacka-krabic-hsm-profipack-400_OFF_CZ_0346.html

  Pro stroj HSM ProfiPack 425
  https://www.rajapack.cz/obalova-technika-balici-stroje/stroje-vyrobu-vyplne/skartovacka-krabic-hsm-profipack-425_OFF_CZ_0347.html

  V případě dalších dotazů se neváhejte obrátit na naše odborné poradce na e-mail: info@rajapack.cz nebo na tel. čísle 800 500 515.

  S pozdravem
  Váš Rajapack tým

nejlepší témata