NabídkaZavřít
rajapack.cz ↗

Jaké obalové materiály zvolit pro přepravu zboží do gastro provozovny?

3 min čtení17 května 2023

Gastro provoz a obalové materiály

 

Při zásobování jakékoliv gastro provozovny se bez obalových materiálů neobejdete. Přeprava pestrého zboží, včetně nápojů a potravin, je velmi důležitou složkou vašeho podnikání v gastronomické sféře.

Využijte potenciál moderních obalových materiálů na maximum. Vhodným výběrem obalů zvýšíte efektivitu procesu přepravy a minimalizujete riziko poškození zboží. Dobře zvládnutá logistika přepravy obalů vám ve výsledku ušetří čas i finance. Zjistěte, jak na to.

Přepravní gastro obaly

Účelem přepravních obalů je především ochrana zboží. Samotný obal i obsah konkrétního produktu je během transportu vystaven mnoha rizikům. Konkrétní vlastnosti zboží je proto třeba při výběru gastro obalů vždy zvážit a přizpůsobit se jim.

Stejně tak využití výplňových materiálů nebo fixace. To se liší v závislosti na tom, zda přepravujete zboží jednotlivě, nebo na paletě.

Věděli jste, že produkty přepravované na paletě, na které je umístěno větší množství jednotlivých balení, jsou vystaveny menšímu riziku pádu a poškození?

INKA paleta z lisovaného dřeva

Jak vybrat správný obal?

Sortiment obalů pro gastronomii je stále komplexnější. Jak vybrat ten správný na míru přesně vašemu provozu? Je třeba si zodpovědět dvě zásadní otázky:

  1. Jaké zboží potřebujete při přepravě obalit = ochránit? Vezměte v potaz jeho vlastnosti: rozměry, hmotnost, křehkost i to, zda se s ním smí manipulovat, naklánět ho apod., nebo je nutné udržet ho v určité teplotě (chlazené, mražené).
  2. Následně si definujte způsob, jak přeprava bude probíhat. Bude s baleným zbožím nakládáno ručně, nebo budete využívat paletovou přepravu? Nezapomeňte vzít v potaz i podmínky následného skladování zboží v gastro provozovně.

Křehké zboží

Některé produkty při přepravě vyžadují zvláštní péči – například nápoje. Abyste je ochránili před poškozením, doporučujeme použití obalových výplní, které zajistí jejich dodatečnou ochranu při přepravě.

Můžete sáhnout po klasické bublinkové fólii či vzduchových polštářcích z plastu, nebo využít ekologické výplně a fixace, které jsou v sortimentu RAJA e-shopu široce zastoupeny.

Bublinková fólie

Ekologické obaly šetrné k životnímu prostředí

Naprostou většinu zboží určeného pro gastro provozovny lze přepravovat v obalech z kartonu, především v klopových krabicích. Tyto ekologické obaly mají mnoho výhod: jsou ekonomické, praktické, lehké, snadno recyklovatelné a nabízejí téměř neomezenou škálu rozměrů.

Kartonové obalové materiály jsou – i v rámci přepravy zboží do gastronomických provozoven – eko a logickou alternativou, která šetří nejen naši planetu, ale i vaši kapsu.

nejlepší témata