Jak zabalit obraz při přepravě?

6 min čtení 21 července 2023

Jedním z produktů, které mohou způsobit mnoho problémů z hlediska správného balení, jsou obrazy různého druhu. Proč? Především proto, že během přepravy může dojít k poškození křehkého plátna. To platí zejména v případě, že je nataženo na předem připravené rámy. Provozujete vlastní ateliér nebo snad prodáváte různé druhy obrazů a pláten? Zjistěte odpověď na otázku, jak zabezpečit obraz v zásilce a jak zabalit obraz při přepravě.

Do čeho zabalit obraz při přepravě – typy obrazů

Provozování vlastního ateliéru nebo fotografického obchodu často vyžaduje, abyste zakázku doručili zákazníkovi. Zákazník obvykle nemá možnost osobního vyzvednutí, a proto nemůže převzít plnou odpovědnost za přepravu zásilky. Jsme si dobře vědomi toho, že při balení hotového výrobku chcete zajistit maximální bezpečnost, aby snímek dorazil na místo určení v neporušeném stavu.

Jaké typy obrázků lze zabalit a poslat poštou nebo kurýrem? To vše závisí na nabízených službách. Z mnoha návrhů jsou nejčastější klasické obrazy malované na plátno akvarelovými nebo olejovými barvami. Stále častěji se také setkáváme s hotovými tisky připravenými na napnutém plátně imitujícím malbu. Mnoho výrobců se také rozhodlo dodávat oblíbené plakáty. Jak by měl být obraz zabalen pro přepravu a měl by být každý typ dekorativního výrobku připraven stejným způsobem?

Do čeho zabalit obrazy při přepravě – balení produktů

Nejlepším způsobem, jak připravit různé typy obrazů k přepravě, je zabalit je do speciálně vyztužených kartonových krabic. Výrobky nabízené společností RAJA jsou kartonové krabice nejvyšší kvality, které lze úspěšně použít při přepravě. Vzhledem k choulostivé konstrukci obrazů stojí za zvážení volba speciálně vyztužených obalů, při jejichž výrobě bylo použito 5 nebo 7 vrstev. To jistě poskytne vynikající ochranu před různými druhy mechanického poškození, pomačkáním a dalšími faktory, které by mohly nepříznivě ovlivnit kvalitu umístěného plátna.

Při výběru kartonů je třeba zvážit jejich velikost. Kartony na obrazy by měly být o něco větší než samotný rám a jejich šířka by neměla nechávat příliš velkou vůli, jakmile je výrobek uvnitř obalu. Tím zajistíte, že se výrobek během přepravy neposune a určitě dorazí bezpečně na uvedenou adresu.

Jak zajistit obraz v balíku – produkty používané k vyplnění a zajištění

Samotný obal, ačkoli je velmi pevný, nemusí při přepravě křehkých předmětů, jako jsou obrazy, stačit. Abyste jim zajistili maximální ochranu, je dobré spolehnout se na obalové doplňky, které umístíte dovnitř zásilky. Prvním z nich budou ochranné profily a rohy, které jsou vyrobeny z měkkých, ale odolných materiálů. Ty lze úspěšně sladit s okraji jemného plátna a aplikovat je na každý okraj. Jsou ideální pro ochranu dřevěných, plastových a kovových rámů i pláten, která byla natažena na rám a nevyžadují další zdobení.

Kromě ochrany okrajů je dobré použít i velmi oblíbenou bublinkovou fólii. Ta je k dispozici v různých variantách. Je nesmírně důležité, aby byla připravena z odolného polyethylenu. Díky tomu je odolná nejen proti poškození, ale také proti vlhkosti a různým druhům nečistot. Bublinková fólie se navíc skládá ze dvou vrstev, které byly mezitím vyplněny vzduchem. Ta dokonale pohlcuje nejrůznější nárazy a poskytuje účinnou ochranu každému zabalenému výrobku.

Balení obrazů při přepravě – na co si dát pozor?

Zajímá vás, zda se do jedné zásilky vejde více obrazů? V zásadě by to neměl být velký problém, pokud každý z nich řádně ochráníte. Nezapomeňte, že obrazy mohou být vystaveny vnějšímu poškození, ale také se o sebe mohou uvnitř zásilky třít. Proto je dobré kromě použití specializovaných fólií vložit do zásilky také oddělovací přepážky z kartonu. Takové řešení jistě umožní řádné odeslání zásilky.

Do čeho zabalit obraz při přepravě? Nejoblíbenější řešení

Pokud se rozhodnete pro přepravu obrazu prostřednictvím přepravní společnosti, je důležité obraz řádně ochránit před pomačkáním a poškozením. Jaký obal zvolit, závisí na řadě faktorů. Tím hlavním však bude formát plátna nebo jiného materiálu, který hodláte poslat. Při hledání vhodného obalu se můžete rozhodnout pro:

  • kartonové krabice různých velikostí, do kterých lze snadno umístit obrázky o rozměrech až 650 × 450 × 50 mm,
  • klasické velké kartonové krabice, ve kterých můžete úspěšně odeslat více než jeden obraz. Samozřejmě za předpokladu, že je každý z nich dostatečně oddělen,
  • pro plakáty a obrazy, které se posílají bez pevného rámu, zvolte kartonové tubusy. Plakáty můžete snadno srolovat a poslat zákazníkovi, takže je obdrží v perfektním stavu.

Jak zabalit obrazy a plakáty k přepravě?

Jak a do čeho zabalit obraz k přepravě? Určitě se kromě samotných kartonů a ochranných obalů bude hodit mít další příslušenství, které balení zefektivní a kurýrovi poskytne potřebné informace o hodnotě zásilky. Pro tento účel se vyplatí zakoupit:

  • balicí pásku,
  • samolepicí štítky,
  • informační a výstražné nálepky (Pozor! Nahoru/dolů, Křehké!),
  • ochrannou strečovou fólii,
  • ozdobné obaly a polstrování pro menší výrobky.
nejlepší témata