Napínací fólie nesmí chybět v týmu

3 min čtení19 října 2011

Fixace krabic a drobných dílů na paletě můžeme přirovnat k trénovaní fotbalového družstva. Čím pevněji drží jednotliví členové pospolu, tím větší  je soudržnost a následný výkon celého týmu. Vaše role „hlavního trenéra“ při ovinování palet je upevnit jednotlivé předměty v optimální pozici na paletové jednotce (viz.  článek „Optimální paletizace“ na našem blogu), a tím zajistit stabilitu celé palety.

Nejjednodušším a nejefektivnějším řešením tohoto úkolu jsou napínací fólie. Chrání produkty před prachem, nečistotami i vlhkostí, a navíc mají velmi univerzální použití: od homogeních palet až po ostrohranný náklad nepravidelných tvarů.

Proces napínání

Fólie, které jsou dodávány v rolích, jsou při odvíjení natahovány. Napínané fólie se díky tomu stávají velmi elastickými. Dochází k napětí, kdy se PE materiál stahuje, aby získal svoji výchozí pozici. Podobný postup můžene sledovat například při napínaní obyčejné gumičky. Při tomto procesu zajišťuje zpětná síla žádoucí podélné smršťování fólie. Šířka fólie zůstává tedy při napínaní neměnná. Zafixujete tedy větší plochu paletového nákladu než při ovinování standardními ručními napínacími fóliemi a snížíte počet ovinů.

Maximální výkon díky předepnutí

Jak již bylo ve výše uvedeném textu zmíněno, čím více je fólie napínána, tím dochází k vyššímu působení zpětné síly a stabilnější fixaci palet. Efektivním pomocníkem při optimálním ovinování jsou předepnuté napínací fólie. Některé typy těchto fólií jsou napínatelné až do 250%. Předepnuté fólie jsou napínány strojově na maximální možnou hranici (dosáhnou tedy daleko většího napětí než při běžném ručním napínaní), a díky tomu fixujete paletu s menší spotřebou materiálu (cca o 50%). Při aplikaci předepnuté fólie snižujete i následný zbytkový odpad až o polovinu.

A to nejlepší? Tohoto skvělého výsledku dosáhnete s minimálním vynaložením síly i času. Jak vidíte s úsporou času a fyzické síly se můžete setkat nejen při sportu, ale také v oblasti balení materiálů!

Použití předepnuté fólie
Použití předepnuté fólie
Použití běžné fólie
Použití běžné fólie
Barevné napínací fólie
Barevné napínací fólie
    nejlepší témata