Přepravní obaly na cestě kolem světa

3 min čtení 15 listopadu 2011

Kdo by neznal známý dobrodružný román Julese Verna „Cesta kolem světa za osmdesát dní“ o napínavém příběhu napříč zeměkoulí. Hrdinové knihy se musí potýkat s řadou problémů a jsou vystaveni strastiplným cestám po zemi i po moři – stejně tak jako Váš náklad v mezinárodním exportu. V řadě států je nutné navíc počítat s tuzemskými předpisy a legislativou týkající se transportu, která může Vaši dodávku pozdržet. Ke spoustě zpoždění dochází také ve výše uvedené knize, které však dělají děj zajímavým a pro čtenáře atraktivním. Pokud zasíláte Vaše zboží, určitě budete spíše preferovat přepravu s hladkým průběhem. V takovém případě pro Vás máme užitečný tip: bezpečné a extra pevné překližkové paletové kontejnery.

Tyto přepravní obaly patří pro svoji stabilitu, robustnost a odolnost vůči vlhku k vyhledávaným exportním balením i v námořní přepravě. Stěny kontejneru jsou vyrobeny z odolné březové překližky a díky svým 5 vrstvám jsou velmi odolné vůči povětrnostním vlivům. Extrémně zatížitelné dno až do 1.000 kg o tloušťce 18 mm je vybaveno třemi lyžinami s vidlicovými otvory pro zdvih ze 4 stran pro snadnou manipulaci. Profily hran bedny jsou zpevněny nýty bez obsahu niklu. Navíc paletové kontejntery odpovídají mezinárodní normě ISPM 15 (více info viz níže), která povoluje transport balení do všech zemí.

Jejich další výhodou není jen praktická stohovatelnost, ale také rychlá montáž.  Překližkové paletové kontejnery jsou dodávány rozložené (separátní dno, stěny i víko) – díky tomu šetří skladové prostory. Při složení jednoduše postavíte stěny. Ty upevníte na desce dna, a poté na kontejner položíte víko. Prodloužený okraj víka umožňuje bezpečné a spolehlivé uzavření. Nakonec kompletní paletový kontejner opáskujte vázací páskou a Vaše dodávka je připravena doslova na cestu kolem světa…

Očekáváte nějakou dobrodružnou zápletku? Přepravní obaly zajistí bezproblémové „přepravní dějství“ s úspěšným koncem.

Symbol normy ISPM 15
Symbol normy ISPM 15

ISMP 15 je mezinárodně sjednaný fytosanitární standard, který byl sestaven prostřednictvím IPPC (International Plant Protection Convention). Tato norma zabraňuje zavlečení dřevních škůdců do jiných zemích. Obsahem jsou požadavky na obalové materiály z masivního dřeva o tloušťce větší než 6 mm v mezinárodním obchodě. Tyto balení musí být sterilizovány žárem (o teplotě 56°C v jádru po dobu 30 minut) nebo plynně metylbromidem. Takto ošetřené přepravní obaly jsou trvale označeny specifickým symbolem (viz vpravo). Obaly vyrobeny z dřevin (překližka) nemusí být dodatečně ošetřeny pro export, jelikož již při jejich výrobě byly vystaveny sterilizačnímu žáru. Přepravce se při mezinárodním transportu musí ujistit, že jeho použité přepravní obaly odpovídají normě ISPM 15.

Optimalizace skladového místa
Optimalizace skladového místa

 

Snadné sestavení
Snadné sestavení

 

Stohovatelné kontejnery
Stohovatelné kontejnery

 

nejlepší témata