Krabice na stěhování pro 218.000 osob ročně

2 min čtení 25 října 2013

V České republice se dle Českého statistického úřadu stěhuje přibližně 218.000 osob ročně*. Z toho se občané stěhují převážně v rámci svého kraje a v nadpoloviční většině se jedná o ženy. Stěhování je vždy skvělá příležitost pro třídění celé řady věcí a důkladný úklid, protože stěhovat chceme v základě pouze to, co opravdu potřebujeme. Taková je alespoň teorie.

Ať už stěhujete domácnost nebo firmu je důležitým aspektem nejen časový plán a pár pomocníků (popř. stěhovací firma), ale také kvalitní obaly. Na zabalení a přepravu se samozřejmě perfektně hodí klasické krabice na stěhování. Vyplatí se využít právě stěhovací krabice, jelikož se nejen rychle sestavují a lze je opakovaně využít, ale mají také vysokou nosnost a navíc disponují výsekovými úchyty pro snadnou manipulaci s plnou krabicí.

Separační mřížky ve stěhovací krabici
Separační mřížky ve stěhovací krabici

Pro každé využití najdete tu správnou velikost. Nezáleží, jestli chcete stěhovat složky, desky, pořadače, katalogy nebo osobní věci z Vašeho psacího stolu. Na trhu najdete nejen krabice na stěhování z třívrstvé lepenky, do kterých může vložit předměty až do 20 kg, ale také pětivrstvé kartony s nosností do 40 kg. Dále se můžete rozhodnout mezi klopovými obaly, které uzavřete s pomocí izolepy nebo s kříženými klopami se zásuvnými lamelami, díky kterým uzavřete karton i bez použití lepicí pásky. Tento typ krabice na stěhování stejně rychle uzavřete i následně opětovně otevřete při vybalování. Při výběru krabic dávejte pozor na jejich vnější vrstvu. V častých případech o ni totiž prodejci nikde neinformují či uvádějí různá (nic neříkající) čísla. Vybírejte si kartony, které mají krycí vrstvu z kraftového papíru.

Chcete přestěhovat také různé láhve, talíře, sklenice a jiné nádobí? Pak využijte speciální lepenkové mřížky, díky kterým oddělíte jednotlivé předměty v obalu, zabráníte jejich přímému kontaktu a následnému poškození. Ušetříte tím náklady i čas na obalování každého kusu zvlášť a vše budete mít v krabici na stěhování bezpečně zabaleno.

*Průměrné číslo z let 2001-2011 dle ČSÚ.

nejlepší témata