K čemu se používají antistatické bublinkové sáčky?

4 min čtení 10 srpna 2022

K čemu se používají antistatické bublinkové sáčky?

Výrobci elektronických zařízení a majitelé obchodů s elektronikou by rozhodně měli mít ve skladech bublinkové sáčky a sáčky ESD. Ty zajistí, že zboží bude během přepravy v bezpečí a že se k příjemci dostane v perfektním stavu.

Sáčky ESD jsou odborným názvem pro antistatické bublinkové sáčky. Vyznačují se specifickými vlastnostmi bublinkových sáčků a antistatické fólie.

Bublinkové sáčky

Bublinková fólie se často používá k ochraně křehkého nebo snadno poškoditelného zboží během přepravy. Většina zásilek je kromě kartonové krabice nebo obálky zabalena do bublinkové fólie nebo je vložena do bublinkového sáčku či tašky. Bublinková fólie se také používá k vyplnění prázdného prostoru v balíku a následně se používá jako výplň balíku.

Použití bublinkového sáčku

Tato fólie je vyrobena z polyethylenu – na jedné straně je plochá a na druhé straně pokrytá bublinkami naplněnými vzduchem. Tyto bubliny mají tlumicí vlastnosti. Čím větší jsou bubliny, tím větší je tlumení. Tímto způsobem chrání zboží před rozbitím, poškrábáním a před nárazem (mechanickým poškozením). Bublinkové sáčky také chrání zboží před vlhkostí a mrazem, protože bublinková fólie má také izolační vlastnosti. Lze ji také použít k ochraně předmětů s ostrými hranami, protože je velmi pevná a obtížně se trhá.

Bublinková fólie a výrobky z bublinkové fólie, jako jsou sáčky nebo bublinkové tašky, se běžně používají k přepravě nejrůznějšího zboží. Její ochranné vlastnosti nelze podceňovat. Samozřejmě existují alternativní, ekologičtější produkty pro zabezpečení zásilek, vyrobené z přírodních surovin, ale bublinková fólie je stále nepřekonaná. Jelikož je pevná a lze ji používat opakovaně, lze ji považovat za ekologickou, i když v menší míře. Mnoho lidí a firem bublinkovou fólii používá opakovaně.

Co jsou to ESD sáčky?

Jedním z typů bublinkové fólie je antistatická fólie (jinak známá jako lepicí fólie). Má antistatickou přísadu – rozptyluje a stíní. Chrání zboží nejen před poškozením, ale také před elektrostatickými výboji, které mohou být pro elektroniku velmi nebezpečné. Je proto ideální pro ochranu elektronických zařízení. Kromě toho chrání před prachem a nečistotami, které jsou u těchto zařízení stejně nežádoucí.

Antistatická fólie

Antistatická fólie, ze které jsou sáčky ESD vyrobeny, má růžovou barvu, aby se odlišila od standardní bílé verze bez této ochrany. Dokonale přilne k zabaleným předmětům a je pružná a pevná. Má lepší vlastnosti než polystyren nebo lepenka, které jsou tuhé, a tudíž méně ochranné. Zabraňuje hromadění statické elektřiny na zařízení. Elektronická zařízení zabalená v ESD sáčcích se při přepravě určitě nepoškodí.

Použití antistatických sáčků – pro jaký druh podnikání je potřebujete?

ESD sáčky a antistatické fólie se používají k ochraně elektronických zařízení a přístrojů během přepravy, jako jsou televizory, počítače, audio zařízení, elektronické příslušenství a také CD a DVD. Dodávají se také s elektronickými součástkami. Chrání zboží před výboji a elektrickým poškozením.

Použití antistatických sáčků 1Použití antistatických sáčků 2

Jsou nepostradatelným vybavením balicích stanic ve skladech všech internetových obchodů s elektronikou a společností vyrábějících tato zařízení.

Je třeba poznamenat, že ESD sáčky jsou také velmi trvanlivé a odolné, poskytují tlumení a ochranu před mechanickým poškozením, pohodlně se používají a jsou levné. V situaci, kdy je třeba snížit náklady na dopravu, se vyplatí věnovat jim pozornost. Jsou levné a díky jejich použití není potřeba dodatečná ochrana obalu, a protože jsou lehké, hmotnost obalu se po jejich použití nezvýší. Navíc jsou opakovaně použitelné, což dokonale zapadá do trendu péče o životní prostředí a používání opakovaně použitelných, ekologických obalů. Lze je použít i pro skladování výrobků, které vyžadují ochranu během skladování. Díky své pevnosti a odolnosti mají všestranné využití.

Na našich webových stránkách rajapack.cz najdete širokou nabídku fólií a bublinkových sáčků, včetně antistatických.

nejlepší témata