Víte jak zabalit monitor při přepravě?

6 min čtení 05 května 2023

Elektronická zařízení vyžadují speciální balení – zejména pokud jde o zasílání poštou nebo kurýrem. Při rozhodování o prodeji přes internet byste měli vzít v úvahu maximální ochranu a výběr vhodných obalů. Co když je dotyčným elektronickým zařízením monitor? Jak chránit jemnou obrazovku a správně odeslat balík? Zde jsou odpovědi!

Jak chránit monitor při přepravě?

Jedním z elektronických produktů, které při přepravě vyžadují speciální balení, je monitor. To vše díky LCD obrazovce namontované v něm. Jeho i drobné poškození, na první pohled zdánlivě neviditelné, může způsobit, že zařízení nebude správně fungovat. V mnoha případech může nedostatek vhodného ochranného příslušenství způsobit viditelné popálení po zapnutí monitoru, což je spojeno s porušením maticových diod. Občas se také stane, že po rozbalení jsou viditelné praskliny, škrábance či jiné druhy poškození. Co dělat, aby se tomu zabránilo? Určitě používejte správný obal, který zaručí bezpečnost při přepravě.

Při hledání obalových produktů se vyplatí věnovat zvláštní pozornost příslušenství, které RAJA nabízí. Na našich stránkách naleznete mimo jiné: kartonové krabice, různé druhy obalů, ochranné fólie obohacené o vzduchové bubliny nebo recyklované prvky, které navíc ochrání prostor uvnitř kartonové krabice připravené k odeslání. Co si ale vybrat a jak monitor zabalit k odeslání tak, aby jej příjemce obdržel neporušený?

Jak zabalit monitor pro přepravu – obaly pro elektronická zařízení

Jak chránit monitor při přepravě? Určitě s použitím osvědčených obalů, které poskytují téměř 100% záruku spolehlivosti. Pokud chcete zařízení poslat kurýrem, je dobré použít kvalitní kartonové krabice z vyztuženého kartonu. Nejlepším řešením budou ty, u kterých bylo použito 5 nebo 7 vrstev řádně vyztužené lepenky. Proč je to tak důležité? Dobře zvolený kartonový obal ochrání elektronické zařízení před případným mechanickým poškozením. A co víc, bude také chránit produkt před prachem a nečistotami .

Široká nabídka kartonových krabic dostupných na webu RAJA vám umožní vybrat si správnou velikost produktů. V tomto případě se vyplatí zohlednit rozměry monitoru a zvolit kartonovou krabici, která uvnitř nenechává příliš volného místa, samozřejmě kromě té, do které se mají vejít další, ochranné výplně.

Zaslání monitoru – vyplatí se používat stretch fólii?

Jedním z nejčastěji používaných produktů při přepravě různých druhů zboží je pružná černá stretch fólie . Není divu. Na jedné straně je to rychlý a snadný způsob, jak zabalit položky pro přepravu, na druhé straně poskytuje další zabezpečení. Fólie je vyrobena z ultratenkého černého plastu. To umožňuje pevné zabalení připraveného kartonu. Ochranná vrstva díky materiálu použitému při výrobě nepropouští vlhkost, což je výborné preventivní opatření proti nechtěnému zatopení nebo promoknutí během cesty . Černá barva navíc nepropustí sluneční paprsky. Díky tomu se takto připravený monitor nebude přehřívat a nebudou na něj působit škodlivé vnější faktory.

Jak chránit monitor při přepravě – ochranná opatření pro elektronická zařízení

Samotná lepenka a fólie nestačí. O vysílací zařízení je důležité se ještě lépe starat. Aby byla choulostivá obrazovka chráněna před poškozením a otřesy při přepravě, je dobré použít bublinkové fólie. Ty, ač se nejčastěji používají pro menší příslušenství, jako je disk nebo počítačový procesor, mohou dobře fungovat i v případě zasílání počítačových obrazovek a televizorů.

Bublinková fólie je stejně jako stretch fólie vyrobena z odolného materiálu, kterým je polyetylen. Díky tomu je odolná vůči různým druhům mechanického poškození, roztržení a pomačkání. A co víc, chrání také před vodou nebo jinými tekutinami . Zvláště pozoruhodné jsou výše zmíněné bubliny, které jsou z výroby plněny vzduchem. Díky tomu účinně absorbují případné poškození a zaručují efektivní a bezproblémové doručení. Zkontrolujte také, k čemu se používají antistatické bublinkové sáčky .

Odesílání monitorů a LCD obrazovek – čím zásilku naplnit?

RAJA se již léta zaměřuje na užitečná řešení, která lze úspěšně použít v každém odvětví. Nejinak je tomu v případě expedice monitorů a obrazovek. Zde mezi produkty můžete vsadit na klasické odřezky ze zbytků produktů a odpadu. Ekologická a dekorativní výplň vyplní nejen prostor uvnitř parcely. Bude také vypadat skvěle a dodá balíčku o něco elegantnější tón. Mezi našimi návrhy si můžete vybrat nejen různé výplně, ale také vybrat tu správnou barvu z připravené barevné nabídky. To bude mít jistě další dopad na pozitivní spotřebitelský názor po obdržení balíčku.

Jak poslat monitor kurýrem – shrnutí

Jak poslat monitor kurýrem a jak monitor zabalit k odeslání, už víte. Obalové materiály a doplňkové příslušenství se v tomto případě jistě bude hodit. Kromě samotných kartonů, ochranných fólií a výplní si zvláštní pozornost zaslouží i prvky jako etikety připravené k tisku, pásky a doplňkové informační a varovné nálepky.

Využijte nabídky připravené na našem webu a postarejte se o své elektronické vybavení v každé fázi přípravy zásilky. S tím je spojena záruka úspěchu a zvýšení spokojenosti zákazníků s poskytovanými službami.

nejlepší témata