Jak vybrat vhodnou lepicí pásku?

3 min čtení01 července 2016

Lepicí páska je nutností v každém expedičním skladu, a nejen tam! Je to šikovný pomocník, který nám dovolí bezpečně uzavřít každou krabici nebo zafixovat její dno. Existuje mnoho lepicích pásek, liší se použitým materiálem. K balení zásilek se užívají nejčastěji PP a PVC lepicí pásky, které se liší především cenou. Cena je ukazatelem kvality materiálu, PVC jsou dražší, ale zároveň odolnější. Jsou vyrobené z polyvinylchloridu. PP lepicí pásky jsou sice levné, ale také méně odolné. Základním materiálem je polypropylen. Více o rozdílech mezi PP a PVC si můžete přečíst zde.

Druhy lepicích pásek a způsob užití

Materiál ovšem není všechno, záleží také na kvalitě lepidla. Rozlišovat je můžeme i podle způsobu užití. A jaké lepicí pásky známe a k čemu jsou vhodné? Tak například:

 • PP lepicí pásky
  Standardní je ideální pro uzavření lehkých krabic až do 25 kg. Průmyslová i pro středně těžké krabice do 30 kg.
 • PVC lepicí pásky
  Pro uzavření všech druhů krabic až do 35 kg. Dobrá odolnost vůči vlhkosti a protržení.
 • Vyztužené
  Pro uzavření těžkých krabic a balení s nebezpečným zbožím. Extrémně odolná vůči protržení. Vyztužená skelnými vlákny.
 • Papírové
  Ekologická a estetická varianta lepicí pásky. Odolná vůči chladu a vlkhosti. Zalepí lehké až středně těžké krabice do 25 kg.
 • Pro lepení za mokra
  Pro zvláště bezpečné uzavření obalů, výborná přilnavost. Ekologická varianta, která se hodí také pro recyklované materiály a zaprášené povrchy.
 • Textilní
  Užívá se k utěsnění a montážím. Má všestranné použití – vhodná k uzavření pytlů, izolaci ventilačního potrubí, oken, dveří, zalepení spárů, k opravám atd.
 • Kobercové
  Oboustranná kobercová lepicí páska se používá při pokládání koberců nebo pro uchycení obrázků na zeď.
 • Maskovací
  Využijete ji například při malování nebo lakování. Zabrání nežádoucím přesahům. Lepí na papíře, kovech či plastech a nezanechává zbytky lepidla.
 • Krepové
  Ideální k zakrytí úzkých ploch při malířských či lakýrnických pracích, k dočasnému lepení, svazování lehkých produktů, označení a fixaci.
 • Signalizační
  Používá se k vyznačení prostorů, identifikaci různých dílů či strojů, označení potrubí, utěsnění beden apod.
 • Výstražné
  Výstražné expediční pásky se užívají pro zaručení dodatečné bezpečnosti přepravovaných zásilek nebo při jejich skladování. Výstražné vytyčovací lepicí pásky pak pro jasnou a zřetelnou signalizaci – červenobílá pro vizualizaci, žlutočerná pro označení nebezpečí.
 • S vlastním potiskem
  Tím jsou myšlené pásky s firemním logem, www adresou nebo vlastním sloganem. Mnoho obchodů je využívá pro prezentaci i pro snadné identifikování odesílatele zásilky. Přečtěte si více o personalizovaných lepicích páskách.

Lepící páska s potiskem

Když se vrátíme zpět k zalepování zásilek. Je mnoho způsobů, jak to udělat. Chcete-li však zásilku zalepit co nejlépe, aby jste zbytečně neplýtvali materiálem, ale zároveň docílili dostatečné fixace, máme pro Vás pár tipů. Jak správně zalepit krabici se dozvíte zde.

  nejlepší témata