VELKÉ KRABICE VS. MALÉ KRABICE: UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA

4 min čtení 25 srpna 2020

Do velkých krabic se vejde všechno a nemusíme tak řešit žádné rozměry, ještě když jich je na trhu tolik. Jenže díky nesprávné velikosti krabic musíme využít více výplňového materiálu a také fixace, aby se zboží během přepravy neznehodnotilo. A čemu dáváte přednost vy? A věděli jste že správnou velikostí krabic ušetříte? Kartonové krabice jsou nejběžnějším obalem a my si dnes na našem blogu ukážeme rozdíly mezi velkými krabicemi a malými.

Velké nebo malé krabice?

Klíčem ke správnému výběru krabice je odpovědět si na tyto otázky:

  • Jaké jsou rozměry zboží?
  • Vlastnosti zboží (materiál, křehkost, hmotnost, počet kusů, rozmanitost zboží)
  • Skladovací a přepravní podmínky

Obecně lze říci, že čím menší objem krabice, tím méně spotřebujeme výplňového materiálu. Je ale potřeba také myslet na způsob uzavření krabic, zda dáváme přednost klasickému zalepení lepicí páskou nebo chceme šetřit čas a zvolíme samolepicí proužek, který je přímo na krabici.

Velké krabice: výhody a použití

Krabice s výplní

Velké krabice jsou vhodné k dlouhodobému skladování a přepravě objemných, těžkých a nebo křehkých produktů. Důležitým faktorem je nosnost krabic a odolnost. Krabice musí vydržet dlouhé cesty a změny teplot a vlhkosti, aniž by se poškodily. Za tímto účelem je vhodné zvolit velké zesílené kartonové krabice, jako například:

Malé krabice: výhody a použití

Hlavní předností malých lepenkových krabic je jejich rozmanitost:

existuje řada rozměrů a také druhů krabic přímo k účelu jejich použití. Oblíbené jsou hlavně mezi e-shopy.

Krabice pro archivaciKrabice pro archivaci 

Navzdory tomu, že se svět digitalizuje a spotřeba papíru by se měla spíše snižovat, i dnes je potřeba nějaké dokumenty uschovat a archivovat.

Tyto úložné „boxy“ jsou kartonové krabice, které slouží k uchovávání důležitých dokumentů a zároveň je chrání před prachem, vlhkostí a před slunečním záření. V závislosti na způsobu použití jsou k dispozici různé druhy archivačních krabic:

 

 

Poštovní krabice

Populární druhPoštovní krabice krabic, vhodný pro zasílání kosmetiky, bižuterie, textilu a dalších druhů zboží. Dostupnost formátů je v tomto případě obrovská, od obalů na knihy až po krabice s fixační fólií.

Mezi další populární poštovní obaly patří:

Nevyhazujte peníze za zbytečnou výplň 

Klopove krabice

Prázdný prostor v krabici se musí vyplnit, aby se zboží během přepravy nehýbalo a nedošlo k jeho poškození. Studie ukázaly, že mnoho balíků obsahuje až 40% prázdného prostoru v krabicích. Jak tomu zabránit? S krabicemi s nastavitelnou výškou velice snadno. Díky drážkám po stranách se po naříznutí upraví výška krabice přesně podle vaší potřeby.

nejlepší témata