Jak bezpečně zabalit obraz?

3 min čtení 21 prosince 2023

Kvalitně zabalit obraz je důležitý krok při jeho přepravě či skladování. To platí zejména v případě, že se jedná o jedinečné umělecké dílo, které vyžaduje zvláštní péči a ochranu. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat správnou fólii a také jak ji použít k zabalení obrazu, aby jeho přeprava byla bezpečná a bezproblémová.

Správný výběr fólie je klíčem k úspěchu

Aby vše bylo v souladu s bezpečností a ochranou, je důležitý správný výběr fólie. Pro menší a středně velké obrazy je ideální volbou strečová fólie, která zajistí těsné zabalení výrobku. Ta dokáže ochránit obrázek před prachem, vlhkostí a dalšími vnějšími vlivy.

U větších obrazů byste měli investovat do napínací fólie, která je pevnější a obraz ochrání o něco více.

Pokud balíte více obrazů nebo větší formáty, doporučujeme také efektivně využít palety. Stačí na ni obraz správně umístit a dbát na to, aby se nepohyboval. Obrazy na paletě pak stačí omotat kvalitní fólií, která je během přepravy udrží na místě.

Zvláštní pozornost byste měli věnovat rohům obrazů, které jsou náchylné k poškození. Zde mohou pomoci klasické ochranné rohy pro obrazy.

Kromě okrajů je důležitý i samotný obraz, který dokáže ochránit klasická bublinková fólie. Měla by být vyrobena z odolného polyethylenu, který obraz rovněž ochrání před vlhkostí a nečistotami.

Obrazy ochrání i karton

Mezi samozřejmosti při balení patří i kartonová ochrana. Pokud potřebujete zabalit pouze jeden obrázek, krabice s praktickými rozměry budou vaší pravou rukou. Při volbě rozměrů však mějte na paměti, že zatímco obraz do krabice vkládáte, stále jej balíte do fólie, a v důsledku toho můžete potřebovat krabici o něco větší.

Pokud posíláte více obrazů v jedné zásilce, jsou výborným pomocníkem tradiční kartonové krabice větších rozměrů, ale počítejte s tím, že jednotlivé obrazy musí být stále dostatečně odděleny.

Jak vidíte, dobře zabalit obraz není žádná věda, ale měli byste tomu věnovat dostatečnou pozornost, aby se výrobek dostal k příjemci v co nejlepším stavu. Díky tipům představeným výše, zvládnete přepravu obrazů jako profesionál a nedojde k obavám, že by při přepravě došlo k jejich poškození.

nejlepší témata