Praktická balení nejen pro online obchody: obaly pro zpětné zaslání

3 min čtení 22 února 2012

Nákupy online zažívají již několik let boom. Nákup na internetu je rychlý, snadný a nakoupit je možné z pohodlí domova. Díky několika kliknutí je Vámi vybrané zboží prakticky již na cestě k Vám. V České republice již pravidelně nakupuje online více než 50% obyvatel. K nejoblíbenějším produktům patří hlavně elektronika a oblečení.

Jeden negativní prvkem však s sebou online nakupování přináší. Každý, kdo již na internetu nebo prostřednictvím katalogu nakoupil tento problém jistě zná: Neodpovídá-li doručený výrobek Vašim představám, je nutné jej zaslat zpět. V mnoha případech však není možné opětovně použít obal, ve kterém Vám byl výrobek poslán. V tomto momentě se online nákup pro zákazníka stává časově i cenově nevýhodným, jelikož je nutné zakoupit nový obal, který si musíte zajet vyzvednout či nechat zaslat. Co pro Vás může být malou nepříjemností, to může mít pro obchodníka fatální ekonomické následky. Pokud je totiž zákazník po všech stránkách spokojen, rád a pravidelně se vrací a objednává zboží. To platí však platí jen v případě bezproblémové nákupního i ponákupního procesu: rychlá a jednoduchá objednávka, snadná výměna zboží a profesionální  servis v případě reklamace a zpětného zaslání. Kvalitní zásilkové obaly, které je možné bezproblémově opětovně použít, patří tedy k žádaným artiklům internetových obchodů.

Příkladem takového chytrého obalu může být naše speciální balení, které je nejen velmi praktické a univerzální, ale i šetrné k životnímu prostředí: zásilkový obal pro zpětné zaslání. Tento obal je ideální pro rozesílku menšího zboží, knih, kalendářů a jiných produktů ve formátu A4 nebo C4 s variabilní výškou od 1 do 8 cm. Díky zpevněné ochraně hran spolehlivě absorbuje otřesy a nárazy a dokonale ochrání vložených obsah. Prostřednictvím dvou samolepicích uzávěrů a jednoho perforovaného proužku můžete tento zásilkový obal nejen snadno uzavřít, ale příjemce zásilku pohodlně otevře a v případě zpětného zaslání rychle opětovně uzavře.

Postup je snadný:

1. Produkt vložíte do středu obalu a podélné klopy přeložíte přes vložený výrobek.
Poté odlepíte krycí proužek s prvního samolepicího uzávěru.

2. Příjemce zásilky otevře zásilkový obal snadno a rychle díky perforovanému proužku.

3. V případě zpětného zaslání použije Váš zákazník druhý samolepicí uzávěr pro uzavření obalu.

Příprava k odeslání
Příprava k odeslání
Perforační proužek pro snadné otevření
Perforační proužek pro snadné otevření
Zpětné zaslání
Zpětné zaslání

Tento praktický zásilkový obal pouze demonstruje rychlý a efektivní vývoj v obalovém průmyslu, který naslouchá potřebám trhu a požadavkům spotřebitelů v zásilkovém obchodě. Díky podobným šikovným pomocníkům je spokojený jak zákazník, tak  obchodník a online obchodováním „jen kvete“!

nejlepší témata