5 nejčastějších chyb při balení

3 min čtení22 prosince 2023

Ať už posíláte balík, stěhujete se nebo jen potřebujete uskladnit nepotřebné věci, měli byste vědět, jak je správně zabalit. Pokud to neuděláte, riskujete nejen poškození zboží nebo věcí, ale také zabírání většího prostoru, než je skutečně nutné.

V tomto článku se podíváme na 5 nejčastějších chyb, se kterými se při balení setkáváme. Zároveň vám však poradíme, jak se těmto chybám vyhnout.

1.  Šetření na úkor kvality

Recyklace je velmi důležitá a na opětovném použití kartonových krabic není nic špatného. To však platí pouze v případě, že nejsou v dezolátním stavu. Již použité krabice jsou slabší a nejsou plně odolné vůči nárazům a tlaku, což zvyšuje riziko poškození zboží. Pokud tedy máte krabice, které nejsou v nejlepším stavu, investujte do nových a odolných, které vaše zboží stoprocentně ochrání.

Správné skladování nových krabic zajistí jejich dlouhodobou životnost. Uložením na suché místo nehrozí jejich navlhnutí.

2.  Pozor na správnou výplň

Další chybou je nedostatečné zajištění zboží uvnitř krabice. Při balení byste měli mít po ruce vnitřní výplňový materiál, který zvýší bezpečnost zboží. Bublinková fólie, pěnové bloky nebo papírová výplň jsou výbornou volbou. Jedná se o materiály, které výrazně snižují riziko poškození při manipulaci a přepravě.

Dobrou volbou však není ani „přeplňování“ krabice těmito materiály, protože některé předměty je absolutně nepotřebují. Kromě toho, že se jedná o neestetické řešení, je také neekologické, čehož si mnoho zákazníků všimne.

3.  Nevhodné balení

Zasílání papírových balíků v obálce již dávno není v módě. Je zde velká pravděpodobnost poškození během přepravy, což žádný příjemce neocení.

Lepším řešením jsou tubusy, které jsou nejlepší volbou pro zasílání plánů, smluv, plakátů nebo fotografií.

4.  Nedostatečné označování

Problémy se zásilkou mohou nastat i v případě, že není dostatečně označena. Pokud posíláte křehké zboží, měli byste to na krabici vyznačit. Zároveň byste neměli zapomenout označit směr manipulace, čímž minimalizujete nedorozumění a zabráníte nesprávné manipulaci během přepravy.

5.  Zásilka bez značky

I když jde jen o drobnost, a ne až tak hrubou chybu, proč neudělat malou, ale účinnou reklamu i na obalu vaší zásilky? Stačí investovat do levné pásky s logem nebo si nechat potisknout krabice, ve kterých zboží posíláte.

    nejlepší témata