E-shopy čeká nejvytíženější doba: Urychlete si balení zboží se stretch fólií a dalšími hrdiny logistiky

4 min čtení 12 prosince 2023

Pokud chcete letos balit zásilky rychleji a efektivněji, poradíme vám, jaké produkty vám s tím zaručeně pomohou. V závratném světě e-commerce, kde kliknutí myší způsobí lavinu objednávek a každý pixel na obrazovce může být přeměněn na produkt čekající na expedici, je balení zboží uměním i vědou.

 Jak se blíží nejvytíženější doba roku pro e-shopy, je příhodné obrátit pozornost k jedné z nejvíce podceňovaných, avšak zásadních součástí procesu – balicím materiálům. Papírové krabice, stretch a bublinková fólie – to jsou hrdinové logistiky, kteří zastávají roli tichých ochránců vašich produktů. Využijte jejich potenciál na maximum.

Krabice s automatickým dnem složená raz dva

Představte si, že stojíte uprostřed skladu, obklopeni horou produktů, které čekají na zabalení a zaslání ke svým novým majitelům. S každou minutou se hromada zvětšuje a vy víte, že každý okamžik strávený skládáním krabice je okamžik ztracený.

Zde přicházejí na scénu papírové krabice s automatickým dnem – stačí lehký tlak a voilà, krabice je připravena k naplnění. Žádné další páskování, žádné zdlouhavé skládání. Vaše zásilky jsou už nyní rychlejší a vaši zákazníci šťastnější.

 

Co když standardní velikosti prostě nevyhovují?

V takovém případě vsaďte na kartonové krabice na míru, které jsou navrženy tak, aby do nich vaše produkty dokonale pasovaly. Minimalizují zbytečný objem a váhu, což vám šetří náklady na přepravu. Takže zapomeňte na zbytečný čas, který trávíte úpravou velikosti kartonových krabic, stejně tak na extra dávky výplňového materiálu. Na míru = efektivně.

Chraňte obsah zásilek s pomocí vzduchu

Vynález bublinkové fólie umožnil zabalit v krátkém čase velké množství produktů s ohledem na maximální bezpečnost při přepravě. Takzvaná bublinkovka výborně absorbuje otřesy i nárazy a chrání povrch zboží před poškrábáním.

  • Drobné zboží v podobě elektroniky, šperků či kosmetiky stačí rychle vsunout do bublinkového sáčku.
  • Rozměrově větší produkty pak obalit odpovídajícím rozměrem bublinkové fólie z role.

 

Využít můžete bezpečnostní služby vzduchu ukrytého v různě velkých bublinách. A pokud vám v krabici stále zbývá volné místo, nejrychleji a nejekonomičtěji ho vyplníte s pomocí lehkých vzduchový polštářků, které se skládají z 99 % vzduchu.

Finální ochrana v podobě napínací stretch fólie

Stretch fólie se bleskurychle přizpůsobí každému tvaru a velikosti zásilky či zboží vyskládaného na paletě. Ochrání ho před vlhkostí, prachem a nečistotami. Je jako neviditelný štít, který drží vaše produkty pohromadě a chrání je před nástrahami během náročných logistických procesů. Využívat můžete různé druhy a rozměry stretchky – urychlit si práci pomocí ručního odvíječe nebo ovinovacího stroje.

 

Jak se tedy připravit na nejvytíženější dobu?

Investujte do funkčních a efektivních balicích materiálů. Použijte krabice s automatickým dnem pro rychlost, bublinkovou fólii pro ochranu a stretch fólii pro bezpečnost. Naučte se zkrátka balit rychle, efektivně a zároveň úsporně, aby vaše produkty dorazily k zákazníkům včas a v té nejlepší kondici!

nejlepší témata