Užitečné produkty z praxe: normované krabice

4 min čtení 11 května 2012

Zabalit kulatý či oblý produkt do hranaté krabice a zároveň zabránit jeho pohybu v ní – to je bez speciálních krabic a vybavení skutečným „obalovým“ oříškem. Rozlousknout jej můžete díky tvarovaným, hranatým, krychlovým nebo dlouhým krabicím, které se ideálně přizpůsobí výrobku jakéhokoliv tvaru.

Přejete si například zabalit Vaše rozměrově normované výrobky ve formátu A6, A4, A3 či v dalších standardizovaných formátech? V tom případě zvolte normované lepenkové krabice. Tyto formáty jsou definovány ČSN i mezinárodně dle ISO 216. Normy jsou obecně uznávány a určují standardní velikosti papíru, které byly přijaty již v Československu v roce 1953. Pevně stanovené formáty byly vytvořeny pro unifikaci korespondence na základě metrického modelu: Výchozím bodem je velikost A0 s obsahem jednoho čtverečního metru. Poměr stran však není 1:1 jako u čtverce, nýbrž 1 : 1,41. U formátu A0 je to tedy 840  na 1.189 milimetrů. Tento poměr platí pro všechny normované formáty. Proto je možné formát A0 dělit dvěma: jednou na  A1, dvakrát na formát A2 popř. čtyřikrát pro získání nejrozšířenějšího formátu 210 x 297 mm, což odpovídá označení A4.

Od roku 1975 se formát A4 s několika málo výjimkami prosadil po celém světě. V dnešní době jsou k dostání standardizované normované lepenkové krabice ve více než 100 různých variantách a tloušťkách. Díky tomu si můžete vybrat kartonové krabice v požadovaných plošných hmotnostech a počtech vrstev vlnité lepenky. Třívrstvé normované krabice jsou velmi dobrou volbou pro lehké a robustní výrobky, zatímco pětivrstvé se využívají u těžkého a křehkého zboží či u volně ložených, neobalených produktů. V případě náročné přepravy a dlouhodobého uskladnění nebo exportu velmi křehkého popř. extra těžkého zboží doporučujeme sedmivrstvé krabice o tloušťce kartonu 15 mm.

Flexibilně nastavitelné dlouhé krabice

Dlouhé krabice Rajapack
Dlouhé krabice Rajapack

Není možné zařadit Váš výrobek do výše uvedených norem? To také není problémem: například speciální dlouhé krabice řeší zasílání plakátů, srolovaných produktů a rolí. Různé velikosti, varianty bez nebo včetně teleskopického víka popř. s ústím na čelní nebo podélné straně nabízejí širokou škálu možností – pro jakoukoliv potřebu to správné obalové řešení: délka je například u obalů s teleskopickým víkem flexibilně adaptabilní, čímž se dokonale přizpůsobí formátu Vašemu výrobku. Dlouhé krabice s pevně danými rozměry uzavřete na obou koncích spolehlivě a jednoduše pomocí lepicí pásky. Neskladné výrobky lze naproti tomu velice snadno a rychle uložit do krabic  s velkými otvory  na podélné straně. Podélné klopy krabici kryjí při uzavření hned dvakrát, a tím tak optimálně chrání obsah. Také pro další speciální požadavky máme vhodné papírové krabice: pro ploché výrobky, výškově nastavitelné, pro krychlové a čtvercové zboží, speciálně pro zasílání, pro přepravu, na oděvy, pro archivaci, na láhve, pro nebezpečné zboží atd.

Ať už se chystáte zabalit výrobek standardní velikosti či na Vás čeká výzva v podobě obalení dlouhých stojanů, měřících zařízení či motorů na www.rajapack.cz naleznete Vaše ideální obaly i obalové materiály. Chcete poradit s balením či s výběrem? Neváhejte se na nás obrátit na bezplatné telefonní lince 800 500 515 nebo e-mailem info@rajapack.cz.

nejlepší témata