Vlna

Celkem více než dvacet krabic jsem zabalil během mého loňského stěhování do krásného města ležícího na okraji Černého lesa.

Při zalepování mých krabic pro stěhování jsem si všiml, že někdy byly hrany klop víka a dna těsně u sebe a někdy byla mezi nimi mezera. Jak je to ale možné, když přece mají všechny krabice stejné rozměry a vyloučíme-li chybu ve výrobě?

Na vině je to, čím se kvalita, vlastnosti a také nosnost takové krabice vyznačují: vlna.

Neexistuje tedy u krabic z vlnité lepenky jednou pop-rockovou kapelou z německého Hessenska popisovaná „perfektní vlna“?

Ale ano, v ideálním případě existuje i perfektní vlna. Důvodem pro tyto drobné rozměrové odchylky ve výrobě je spíše skládání krabice při jejich výrobě. Záleží na tom, zdali sklad proběhl na kopci (nejvyšším bodě) nebo v nížině (nejnižším bodě) dané vlny. Tyto sklady mají v některých případech za následek, že mohou při zavírání dna nebo víka vzniknout malé mezery. Pro takovéto výrobní odchylky existují pevně stanovené přípustné hodnoty, v nichž jsou zohledněny také například změny podnebí jakožto ovlivňující faktor.

Najdete-li tedy přístě při uzavírání víka Vaší krabice malou mezeru, těšte se: nacházíte se pravděpodobně v údolí téměř perfektní vlny.

Autor: Petr, produktový manažer

Kategorie: BlogKartonové krabice, kontejneryVýplňový a fixační materiál
1268 views

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vložte komentář

Toto pole fill