Správný formát obálek při odesílání nestandardních produktů

2 min čtení 17 října 2016

Kdo chce zasílat písemnosti ve formátu A4, ten se téměř 100 let orientuje na rozměry obálek značené písmenem C.
V katalogu a na našich webových stránkách najdete u obálek rozměry šířky a délky v milimetrech. Údaj šířky odpovídá ústí obálky. Chcete – li poslat dokumenty, složky či prezentaci o několika stránkách, je to právě tento údaj, který budete potřebovat. Rozměr dokumentu, s určitou tolerancí odpovídá rozměrům požadované poštovní obálky. Například pro dokumenty ve formátu A4 (210 mm x 297 mm) počítáme s rozměrem 229 mm x 324 mm.
Ale nejen jako listovní zásilka, také pro zasílání produktů je poštovní obálka nepostradatelná. Pěnové nebo bublinkové obálky fixují a chrání Vaše balené produkty a také zároveň šetří náklady za poštovné v porovnání s klasickým balením.

Ale jak najít tu správnou velikost poštovní obálky pro objemné produkty?

V zásadě platí, že se i objemné produkty nechají zaslat za pomoci ploché poštovní obálky. Tlakem na stranách se nechají „vypoukle ohýbat“. Nicméně, zde přichází do hry matematika: Vzhledem k tomu, že součet šířky, výšky a délky zůstává konstantní, při zvýšení výšky se automaticky sníží šířka. Také materiál zde hraje velkou roli: Kartonové obálky hrají tuto „hru“ jen relativně, vzhledem k pevnému materiálu. Ten poskytuje dobrou ochranu proti zalomení – což také znamená, že kartonová obálka se obtížně přizpůsobí tvaru Vašeho produktu. U tohoto typu obálky je třeba věnovat pozornost údaji plněné výšky a podle toho patřičně „přičíst“:
• Pokud používáte obálku pro ploché produkty: Přičtěte k šířce produktu 2 cm a k délce 1 cm. Tak získáte nejmenší rozměr Vaší poštovní obálky.
• Pokud používáte obálku s její maximální výškou: Přičtěte k šířce produktu 6 cm a k délce 3 cm. Tak získáte nejmenší rozměr Vaší poštovní obálky.

 

slon v obalce

nejlepší témata