Jak zabalit a zaslat nejžádanější vánoční dárky?

5 min čtení15 prosince 2014

Dle asociace pro elektronickou komerci – společnosti APEK – dosáhnout české e-shopy ve vánočním období v tomto roce obratu až 18,5 miliardy korun tzn. každý Čech nakoupí na Vánoce za několik tisíc korun.

K nejoblíbenějším dárkům nakupovaných přes internet se řádí hlavně elektronika, mobilní telefony a dotykové tablety, které následují elektronické knihy, videohry, čtečky. Spousta z nás najde pod stromečkem také řadu drobných kuchyňských spotřebičů, dále fotoaparáty, kulmy na vlasy, fotorámečky, fotoalba, láhve šampaňského, parfémy v dárkových kazetách a další drogistické nebo kosmetické zboží. Ke klasikům pod vánočním stromkem již řadu let patří také oblečení, knížky či hračky pro děti nebo také čím dále oblíbenější dárkové poukazy např. na masáže, wellness, hotelové pobyty, večeře pro labužníky atd.

 • Balení smartphonů, televizorů, elektroniky
Plochá poštovní krabice
Plochá poštovní krabice

Pro zabalení a zaslání mobilů, smartphonů, GPS navigací jsou doporučovány poštovní krabice o rozměrech 150x100x70 mm, 150x150x100mm, 200x140x75 mm nebo 215x155x100mm. V eshopu Rajapack si však můžete vybrat ze 76 rozměrů. K dispozici jsou nejen hnědé, ale i bílé poštovní krabice.  Chcete-li zaslat rámečky, e-knihy a další ploché tablety či elektroniku – je ideálním obalem plochá poštovní krabice od výšky 50 mm.zákazn

 

Pro zabalení běžných plochých televizorů (např. 17″)  či CPU procesorů doporučujeme klopové krabice z pětivrstvé vlnité lepenky o délce 500, šířce 500 a výšce 200 mm popř. 550x550x500 mm.

Nedílnou součástí balení elektroniky jsou bublinkové fólie s drobnými bublinkami, které balené zboží ochrání vůči nárazům a otřesům. V nabídce je také fólie  k dostání v antistatické variantě, která je optimální právě pro elektrostaticky citlivé zboží. Pro dodatečnou bezpečnost proti poškrábání povrchu např. u televizorů či dotykových tabletů vsaďte na pěnovou fólii popř. obaly s již integrovanou pěnovou fólií.

 • Balení oblečení, hraček, obuvi
  Hnědá poštovní krabice
  Hnědá poštovní krabice

Pro zaslání měkkého zboží jako jsou svetry, trička, halenky, kalhoty atd. jsou ideální plastové obálky, pro menší předměty se hodí i bublinkové obálky. Chcete-li zaslat větší počet těchto artiklů popř. objemnější hračky, pak využijte klasické klopové krabice z třívrstvé vlnité lepenky nebo poštovní krabice. Pro atraktivní balení nezapomeňte na hedvábný papír či dárkový balicí papír. Pro expedici obuvi využívají zákazníci zpravidla ploché klopové krabice z 3VVL v rozměru 345x220x145 mm popř. větší velikost 600x400x200 mm.

 • Balení vína, lihovin, šampaňského

Láhev kvalitního vína, irské whiskey, exkluzivního šampaňského či jiné dobrého moku potěší takřka každého nadšeného gurmána. Pro spolehlivou přepravu zakoupených láhví využijte bezpečné krabice na láhve Cargo, které jsou ideální pro láhve do 0,75 l. Pro účel dekorativního zabalení poslouží dárkové tašky z lakovaného papíru nebo dárkové obaly na 1 až 3 láhve. Jako elegantní výplň a zároveň fixační ochrana v obalu je vhodná dřevitá vlna nebo výplň Sizzlepak.

 • Balení knih, fotoknih, dotykových tabletů, videoher
Obaly na knihy, videohry, tablety
Obaly na knihy, videohry, tablety

K nejuniverzálnějším obalům pro balení knih, tabletů, fotoknih, videoher nebo různých rámečků až do výšky 60 mm jednoznačně patří křížové obaly na knihy. I když název tohoto produktu obsahuje pouze slovíčko „knihy“, patří k velmi praktickému balení celé škály  – nejen výše zmíněných – plochých produktů. Díky dodatečné ochranné hraně, která absorbuje nárazy, nedochází k poškození rohů vloženého obsahu a je zajištěna bezpečnost Vašich dárků či dárků Vašich zákazníků. Pro zaslání videoher jsou doporučovány zásilkové obaly na knihy se samolepicím uzávěrem např. v rozměru 210×150 popř. 230×150 mm.

 • Balení parfémů, kosmetiky a drogistického zboží
Bílá poštovní krabice
Bílá poštovní krabice

Pro atraktivní zaslání luxusních parfémů ve skle či v jiných citlivých materiálech si vyberte bílé poštovní krabice z třívrstvé – (popř. pro dodatečnou ochranu vůči nárazům) bílé klopové krabice z pětivrstvé vlnité lepenky. Zde nezapomeňte na ovinutí těchto výrobků do hedvábného papíru pro elegantní prezentaci popř. využijte papírovou výplň SizzlePack pro upevnění a ochranu obsahu v obalu.

Přejeme Vám, ať Vaše dárky dojdou vždy spolehlivě do cíle a vykouzlí na tváři adresáta a následně obdarovaného spokojený úsměv!

Krásné a pohodové Vánoce všem!

Váš RAJAPACK

  nejlepší témata