Společným krokem proti násilí páchaném na ženách!

2 min čtení 21 listopadu 2023

Mezinárodní den za odstranění násilí na ženách s Krokoměrem

V sobotu 25. listopadu se uskuteční Mezinárodní den za odstranění násilí na ženách. I my v RAJA se v rámci kampaně RAJApeople Nadace RAJA-Danièle Marcovici zapojíme do této události. Od pondělí 20. listopadu do čtvrtka 30. listopadu 2023 proběhne na všech pobočkách RAJA v 19 evropských zemích akce Krokoměr, při níž si každý zaměstnanec sečte a zaznamená své denní kroky nachozené v průběhu pracovní doby.

Náš dobrý úmysl čeká po zásluze odměna

Naším cílem je dosáhnout celkového počtu 50 milionů kroků v rámci celé skupiny. Když tohoto cíle dosáhneme, kroky se přemění na více než 40 000 €, které se věnují přes 30 sdružením a neziskovým organizacím za práva žen. V České republice takto RAJA podpoří Centrum pro ženy ROSA. Tato nezisková organizace se zaměřuje především na poskytování komplexní pomoci ženám, které se staly oběťmi domácího násilí.

Kromě ohrožených žen pomůže splnění cíle také každému z nás, neboť podle studie Kolumbijské univerzity zveřejněné v květnu 2023, je sedavá práce problém se špatnými zdravotními následky, které však lze zmírnit krátkou, pětiminutovou procházkou, a to každých 30 minut.

50 milionů kroků? Společně to zvládneme!

Zdá se snad tento cíl nemožným? Nás v RAJA tato výzva nevyděsí a už nyní nabíjíme chytré hodinky, nazouváme pohodlné boty a vyrážíme vstříc lepší budoucnosti pro ženy ohrožené jakýmkoliv druhem násilí.

A jak přesně tohoto cíle společně dosáhneme? Zde je několik tipů:

  • Při cestě do práce upřednostníme cestu po schodech před výtahem
  • Za kolegy osobně zajdeme, místo toho, abychom jim zavolali či napsali e-mail
  • Pauzu na oběd obohatíme o krátkou relaxační procházku apod.

Pokud i vy chcete podpořit ohrožené ženy, ale nejste tak docela procházkový typ nebo nemáte tolik času, na našem e-shopu se nachází nabídka charitativních produktů. Koupí 1 balení takto označených produktů přispějete 25 Kč Nadaci RAJA-Danièle Marcovici.

Jste zvědaví, zda se nám takový počet kroků podaří nachodit? Sledujte náš profil RAJA CZ na Facebooku a RAJA CZ&SK na LinkedInu a zůstaňte v obraze spolu s námi.

nejlepší témata