Průvodce dárkovým balením: Jak zabalit dárky rychle a atraktivně

4 min čtení01 prosince 2023

Zabalit dárek může být otázkou několika vteřin, stejně jako desítek minut. A to ať potřebujete balit dárky jak na běžícím páse, nebo jen občas. Každopádně se vyplatí znát všechny produkty neboli pomocníky, díky kterým dosáhnete těch nejlepších výsledků – rychle a atraktivně.

Dárkové balení – hotovo raz dva

Provozujete kamennou prodejnu nebo e-shop, kde nabízíte dárkové balení? Pak jistě oceníte kvalitní dárkový obal v atraktivním provedení, s jehož pomocí zabalíte nejrůznější druhy zboží během pár vteřin.

Dárkové tašky

Rychleji to nejde. Mějte po ruce vždy dostatečnou zásobu dárkových tašek s ohledem na velikost a typ zboží. Sortiment je široký. Dárkové tašky zakoupíte v mnoha velikostech a designových provedeních.

 

Ty nejmenší se hodí na rychlé zabalení šperků, kosmetiky či knih. Do velkých se vejde cokoliv – od oblečení, přes pochutiny, až po elektroniku. Stačí si vybrat:

  • barevné dárkové tašky z matného, lesklého nebo strukturovaného papíru,
  • s okénky nebo různými typy úchytů,
  • papírové nebo plastové dárkové sáčky v různých barvách,
  • luxusní dárkové tašky v originálních designech.

Dárkové krabice

Kartonové krabice jsou nepostradatelným pomocníkem i v rámci dárkového balení. Nabízí téměř neomezenou nabídku rozměrů, širokou škálu provedení – a to jak barevného a povrchového, tak z hlediska vzhledu.

sizzle pak hevea

 

Stačí je rychle složit, vložit zboží a dle typu uzavřít. Ať už sáhnete po drobné dárkové krabičce, nebo větší krabici z kraftového papíru, máte několik možností, jak z obyčejného dárku udělat výjimečný. Stačí využít příslušenství k balení dárků:

  • různobarevné dárkové stuhy,
  • papírový výplňový materiál mnoha barev, například SizzlePak,
  • samolepicí mašle,
  • dekorativní provázek nebo lýkové stužky.

Kouzlo balicího papíru

Kvalitní balicí papír má nejen estetickou hodnotu, ale poskytuje obdarovanému onu kouzelnou chvilku očekávání a těšení se při rozbalování dárku. Hodí se na obalení krabic, i jako sólo obal na dárky v podobě oblečení či textilu.

 

Pocit, který jsme při rozbalování vánočních či narozeninových dárků zabalených v pestrobarevných balicích papírech zažívali jako děti, si v sobě neseme celý život. A pokud ho dopřejeme našim zákazníkům, obchodním partnerům či zaměstnancům, zcela jistě to ocení.

 

Existuje nepřeberné množství různých druhů balicího papíru, od jednoduchých a elegantních po jemně vzorované a výrazně barevné. Výběr je na vás, ale ujistěte se, že jeho styl a barva odpovídají příležitosti a vkusu obdarovaného.

 

RAJA tip: Jak na dárkové balení vína

Lahev dobrého červeného, bílého nebo šumivého vína je ideálním dárkem pro obchodní partnery, zaměstnance i přátele, stejně jako potěší v rámci rodinných oslav.

Časově nejméně náročnou variantou je dárková taška na víno z pevného papíru. V RAJA e-shopu si vyberete od klasických tašek z hnědého papíru, až po ty v luxusním provedení.

Pokud darujete hodnotnější lahve, sáhněte po dárkové krabici na víno. Tu doporučujeme doplnit o papírový výplňový materiál a opatřit mašlí či saténovou stuhou. Připojit můžete i osobní vzkaz.

 

Ať už při balení dárků sáhnete po tašce, krabici, nebo balicím papíru, mějte po ruce vždy kvalitní nůžky, průhlednou lepicí pásku a ozdobnou mašli nebo stuhu.

    nejlepší témata