Nerozbitně do Adventu

3 min čtení 07 října 2010

Každý rok totéž! Kolegové se sázejí, kdo z nich toho roku na poradu přinese první perníček nebo čokoládového Mikuláše. Začátek adventu již v říjnu? Inu, jak známo, na advent není nikdy příliš brzy. Ve spoustě firem začínají přesně po letních prázdninách nejen přípravy na vánoční obchod, ale také na vánoční zásilky. Dobré zákazníky a partnery rádi obdarováváme ke konci roku nějakou malou pozorností. Docela nahoře na seznamu darů: obrazová publikace, memory stick a láhev dobrého vína.

Hloupé je, vyberete-li sice láskyplně na poslední chvíli dárek,ale ten se nakonec někde po cestě rozbije a ke svému příjemci tak nikdy nedorazí. Vzácná kapka se vsákne někde v zemi Nikoho plné balíčků a balíků a požitek zůstane někde na půli cesty. Pěkné nadělení!

Možnost, jak tomuto zabránit, by samozřejmě byla předávat láhve osobně. Kde se bohužel tato příležitost nenabízí, nabízí se odpovídající bezpečné zabalení bránící rozbití. PTO – to je to heslo. Znamená Poštovní – Transportní – Oprávnění a jedná se o tak zvané pojištění ochrany integrované do obalu a chránící jeho obsah. Ten poskytují například DHL nebo UPS u odpovídajících obalů certifikovaných PTO – lze poznat podle odpovídajícího PTO čísla na krabici. Dojde- li skutečně k rozbití obsahu certifikovnaného obalu, zodpovídá za to přepravní společnost, a to bez jakýchkoliv vytáček.

Že by se ale něco takové stalo, je každopádně velmi nepravděpodobné. Neboť dříve, než nějaký obal získá číslo PTO, projde krutými zkouškami. Taková krabice se nechá například osmkrát spadnout z 80 centimetrové výšky na každou ze svých hran. Pouze jestliže to bez poškození přečká, je způsobilá k PTO a smí být také použita v obchodním styku.

Například certifikované obaly na láhve Cargo z aktuálního sortimentu Rajapack. V ní můžete bezpečně a zajištěně posílat od jedné do dvanácti lahví á 0,75 l : Bordeaux, Burgundské, Sekt nebo dokonce Šampaňské. Krabice jsou ze stabilního pětivrstvého kartonu ve kvalitě 30 kilogramů nebo v případě jedné láhve, 20 kilogramů. Vnější povrch je z kraftového papíru. Takovou třešničkou na dortu je vnitřní mřížka „Speed“, která drží láhev v krabici na místě. Žádná nákladná montáž, jednoduše lehký tlak do stran a mřížka se rozloží takříkajíc sama.

Komu se toto zdá příliš praktické nebo málo slavnostní, může přirozeně zvolit například speciální dárkovou krabici na láhve. V každém případě tak dorazí dárek ke svému příjemci bezpečně. Každý rok totéž – a přirozeně nejen o Vánocích ;-)

Autor: Hana, Produktmanagement

nejlepší témata