Oslava Dne Země s RAJA

4 min čtení 31 března 2023

Milí zákazníci a čtenáři,

každoročně 22. dubna si připomínáme Den Země. Je to den, který by nám měl připomenout, že planeta, na které žijeme, je jedinečná a měli bychom se o ni lépe starat.

Projekt EKOkalendář

Vzhledem k aktivitám skupiny RAJA a našemu zaměření na udržitelnost a ochranu životního prostředí jsme se u příležitosti nadcházejícího Dne Země zapojili do nového projektu spolku UkliďmeČesko. Jedná se o unikátní projekt EKOkalendář, jehož cílem je seznámit širokou veřejnost s mezinárodními dny a svátky ochrany životního prostředí a ohrožených druhů živočichů. Autoři EKOkalendáře shromáždili více než 150 takových svátků. Některé z nich vyhlásila OSN, většina je celosvětových, některé jsou Evropské a jiné pouze místní. Společnost RAJA se stala patronem právě zmíněného Dne Země. Jsme velmi rádi, že jsme se mohli zapojit a podpořit jejich činnost a osvětu.

Historie Dne Země

A jak vlastně tento svátek vznikl? Před více než 50 lety, 22. dubna 1970, se na různých místech Spojených států shromáždilo více než 20 milionů lidí, kteří demonstrovali za zdravější životní prostředí. Cílem této kampaně bylo prosadit nové zákony na ochranu životního prostředí a prosadit tyto otázky do politické debaty. Kampaň měla velký ohlas a vedla ke vzniku Dne Země, který se každoročně 22. dubna slaví po celém světě jako mezinárodní svátek životního prostředí. Od roku 1990 se slaví také v České republice a na Slovensku.

RAJA a životní prostředí

Ochrana životního prostředí je jedním ze základních závazků naší společnosti. Balení a životní prostředí jsou pro naši skupinu strategickými záležitostmi. Chceme optimalizovat spotřebu obalového materiálu, a proto zaujímáme aktivní a udržitelný přístup ke snižování negativních dopadů na životní prostředí. Víme, že obaly jsou nezbytné pro ochranu, bezpečnou přepravu a dodání všech výrobků v nepoškozeném stavu. Bez správného balení se výrobky často rozbíjejí a poškozují, čímž vzniká ztráta a zbytečný odpad. Dnešní výzvou je však nejen kvalitně zabalit, ale také zabalit šetrněji k životnímu prostředí. Jak tedy můžeme snížit množství odpadu a balit výrobky ekologičtěji? My v RAJA vám přinášíme 5 zásad balení:

  1. REDUKCE – díky správné volbě velikosti obalu snížíte jeho spotřebu i hmotnost.
  2. OPAKOVANÉ POUŽITÍ – některé obaly byly vyrobeny tak, aby je bylo možné snadno znovu uzavřít pomocí samolepicího proužku nebo aby vydržely nepřetržité používání.
  3. NÁHRADA – nahraďte obaly, které nejsou recyklovatelné nebo mají výrazný negativní dopad na životní prostředí.
  4. OBNOVA – použití obalů založených na biologických surovinách přispívá pozitivně ke snížení dopadu na přírodu.
  5. RECYKLACE – měli bychom se snažit co nejvíce využít naše zdroje k tomu, abychom dokázali dát obalům druhý život.

 

Nadace RAJA-Danièle Marcovici

V roce 2006 byla v rámci skupiny RAJA založena nadace, která nese jméno naší prezidentky a generální ředitelky Danièle Marcovici. Nadace podporuje projekty zaměřené na zlepšení životních podmínek žen a ochranu životního prostředí. Od září 2015 existuje program Ženy a životní prostředí, v jehož rámci je „ekologicky odpovědné“ balení také gestem solidarity. Společnost RAJA vybrala několik ekologických produktů, jejichž nákupem se podpoří výše uvedené projekty. Z každého balení zakoupeného v rámci této nabídky je 25 Kč věnováno těmto nadacím. Nadace následně vybrané peníze použijí na podporu vybraných projektů.

Více informací, všechny naše ekologické produkty a mnoho dalšího naleznete na našich webových stránkách www.rajapack.cz

 

Pojďme se také společně podívat, jak jsme se v dubnu zapojili do úklidu a čištění místního parku. K užitečnému jsme přidali i příjemné a v rámci utužování pracovních vztahů jsme zahájili grilovací sezónu a společně strávili příjemné odpoledne. ☺️

RAJA sbírá odpad

RAJA uklízí

RAJA se zajímá o životní prostředí

Tým RAJA slaví Den Země

Odpočinek po práci

Tým RAJA po úklidu

nejlepší témata