Nová papírová alternativa ke dvěma vlajkovým obalům pro e-shopy

3 min čtení 06 března 2023
Společnost RAJA uvádí na trh 100% papírové bublinkové obálky s polstrováním a papírové obálky s reliéfem. Poskytují rovnocennou ochranu jako plastové obaly a snadnější recyklaci. Obchodní potenciál těchto výrobků je velmi významný.

Tyto nové výrobky, které lze snadno recyklovat, představují bezplastovou alternativu ke dvěma řešením běžně používaným v obalech pro elektronický obchod: plastovým bublinkovým obálkám, které umožňují bezpečnou přepravu zboží poštou, a plastovým bublinkovým sáčkům, které chrání výrobky uvnitř zásilek. Společnost RAJA je prvním distributorem, který tyto výrobky nabízí ve Francii (od února) a od března 2023 také v Evropě.

Papírová bublinková obálka Reliéfní papírová obálka se samolepicím uzávěrem

Vyrobeno v Evropě

Výrobky navrhla společnost RAJA společně s firmou Cepap La Couronne, předním francouzským výrobcem a tiskárnou obálek a poštovních obalů. Tato 100 let stará společnost se 150 zaměstnanci, sídlící nedaleko Angoulême, se potýká se zmenšováním svého tradičního trhu. Evropská produkce obálek se v letech 2010-2021 skutečně snížila z 90 miliard na 40 miliard. Společnost Cepap se na trhu znovu objevuje tím, že navrhuje nové lehké obaly.
Výroba nových produktů byla zahájena v lednu 2022. Pro výrobu papírových bublinkových obálek a reliéfních papírových obálek investovala společnost Cepap La Couronne 1,5 milionu eur do nového stroje o délce 38 metrů a šířce 4 metry.

Papír pevný jako plast

Vánoční ozdoby, kosmetické palety, lihoviny… tyto křehké výrobky dorazily nepoškozené a dobře chráněné svým obalem během přepravních testů, které provedly společnosti Cepap La Couronne a RAJA.
Má to svůj důvod. Obaly jsou vyrobeny z čistého hnědého kraftového papíru o gramáži 100 a 120 g/m2. Jeho pevnost 918 kilopascalů z něj činí jeden z nejpevnějších kraftových papírů na trhu. To znamená, že nové papírové poštovní schránky a obálky jsou vhodné pro zasílání všech druhů výrobků ve všech odvětvích činnosti: elektronický obchod, průmysl, kultura atd. Kraftový papír je rovněž certifikován podle PEFC.

Minimálně 10 % trhu

Společnost RAJA oslovila ve fázi návrhu několik potenciálních zákazníků. Tyto nové výrobky splňují mnoho důležitých aspektů. Jsou ochranné (což je nezbytný předpoklad), lehké a dobře dimenzované (nižší náklady na přepravu) a snadno recyklovatelné.
Poptávka po nich existuje. Podle studie společností Citeo, FEVAD (Federace elektronického obchodu a prodeje na dálku), Ipsos a Hact z roku 2021 ve Francii 92 % nakupujících na internetu uvádí, že chtějí alternativy k plastovým obalům v elektronickém obchodě, pokud nabízejí stejnou úroveň ochrany výrobku.

„Našim zákazníkům přinášíme dvě nová obalová řešení, která jsou ochranná, snadno se používají, jsou dobrá pro značky a lepší pro životní prostředí,“ uvedl Ulrick Parfum, ředitel marketingu a nákupu produktů ve společnosti RAJA Group.
Společnost RAJA odhaduje, že její dvě nová obalová řešení by mohla rychle získat nejméně 10% podíl na trhu oproti stávajícím řešením.

Tyto nové a další ekologické výrobky naleznete na adrese www.rajapack.cz

nejlepší témata