Evropský týden udržitelného rozvoje

4 min čtení 07 října 2022

Skupina RAJA chce být co nejvíce ekologicky odpovědná a zavázala se co nejvíce snižovat dopady na životní prostředí. V rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje, bychom Vám dnes rádi představili, jakým způsobem společnost RAJA vyvíjí a inovuje své produkty, aby byly ještě více šetrné k životnímu prostředí. Zároveň bychom Vám rádi představili několik ekologicky odpovědných novinek v našem sortimentu.

Inovace produktů

Produktová strategie skupiny RAJA, jako evropského lídra v oblast B2B distribuce, spočívá ve vývoji nabídky, která stále lépe odpovídá potřebám podniků. Naše inovace musí být nejen kosmetické, ale musí také přinášet skutečnou přidanou hodnotu pro naše zákazníky. Ekologicky odpovědné inovace se snažíme zařadit do všech našich produktových řad.

Očekávání zákazníků

Očekávání zákazníků ohledně udržitelného rozvoje jsou extrémně vysoká, zejména v oblasti obalů. Používání našich ekologických obalů pomáhá našim zákazníkům dosáhnout jejich cílů a také jim umožňuje zlepšit image jejich značky a budovat loajalitu zákazníků. Proto se naše nabídka neustále vyvíjí a zahrnuje stále více udržitelných produktů.

5 zásad balení s RAJA

Naše strategie ekologicky šetrných výrobků je založena na pěti zásadách:

  1. Redukce – Snížení hmotnosti a objemu, aby byl výrobek chráněn bez nadměrného balení.
  2. Obnova – Navrhujeme výrobky z obnovitelných a ekologicky certifikovaných přírodních materiálů.
  3. Náhrada – Nahrazování obalů s vysokým dopadem na životní prostředí ekologicky navrženými alternativami.
  4. Recyklace – Nabízíme a navrhujeme obaly z recyklovaných a recyklovatelných materiálů, které jsou v souladu s oběhovým hospodářstvím.
  5. Opakované použití – V současnosti jde o velké téma, proto i my navrhujeme a nabízíme obaly, které je možné použít několikrát. Příkladem mohou být naše skladovací kontejnery.

5 Zásad balení

Nejnovější ekologické a inovativní produkty

Jedním z ekologicky odpovědných a inovativních produktů, který byl nedávno uveden na trh v celé Evropě a na který jsme velmi hrdí, je nová bublinková fólie z recyklovaného papíru. Tato novinka dokonce získala zlatou medaili v soutěži Purchasing Awards 2022. Jedná se o recyklovanou, recyklovatelnou, biologicky nezávadnou a konkurenceschopnou bublinkovou fólii, která je skutečnou alternativou k plastovým bublinkovým fóliím.

Dalším z inovativních a ekologicky odpovědných produktů, které jsme právě uvedly na trh, je vůbec první papírová ochranná fólie na palety, která při použití s naším strečovým papírem a našimi papírovými obaly na doprovodnou dokumentaci, umožňuje našim zákazníkům být zcela ekologicky zodpovědní.

Představili jsme také nové polstrované papírové poštovní obálky, které jsou pevné, lehké, a proto nezvyšují náklady na přepravu.

Toto bylo jen několik příkladů našich nových ekologicky odpovědnějších produktů, více takovýchto produktů naleznete na našich stránkách. Skupina RAJA i nadále neustále inovuje své produkty a má v plánu mnoho dalších projektů.

Níže můžete zhlédnout video s rozhovorem o inovacích a ekologické odpovědnosti s ředitelem nákupu a marketingu výrobků skupiny RAJA France Ulrickem Parfumem.

nejlepší témata