Obálky a poštovní obaly

3 min čtení 01 února 2020

Ať už posíláte své zboží prostřednictvím pošty, kurýrem nebo přepravní společností, vždy byste měli zvolit správný druh obálky podle druhu zásilky. Na výběr máte mnoho rozměrů a materiálů. Který je však pro Vaši zásilku ten nejlepší?

plastove-obalkyPLASTOVÉ OBÁLKY

Pokud hledáte obal, který se nepoškodí a který odolá povětrnostním podmínkám, plastové obálky jsou ideální volbou. Snadno do nich zabalíte tričko, povlečení, peřinu, ale i krabici od bot. Jejich velkou výhodou je, jak už bylo řečeno, jejich voděodolnost a odolnost vůči roztržení. Navíc jsou měkké a flexibilní a snadno se uzavírají s pomocí samolepicí klopy. Plastové obálky zaručí, že Vaše zásilka bude chráněna po celou dobu, ať už zvolíte jakýkoliv druh přepravy. Pokud chcete šetřit životní prostředí sáhněte po kartonových nebo kraftových obálkách.

bublinkove-obalkyBUBLINKOVÉ OBÁLKY

Bublinkové obálky jsou nejčastěji využívány pro přepravu poštou. Jsou kvalitní a dostačující ochranou pro křehké produkty. Dobře tlumí nárazy, šetří Vaše náklady za poštovné díky nízké vlastní hmotnosti a snadno se uzavírají díky klopě se samolepicím proužkem. Jsou ideální pro zasílání drobné elektroniky, pastelek, CD a DVD nosičů, bonboniér atd. Rozměrů se také nabízí mnoho – od malých obálek 100×165 až po A3+, což je velikost vhodná mimo jiné i pro kalendáře.

kartonovy-obalKARTONOVÉ OBÁLKY

Kartonové obálky z hladké či mikrovlnité lepenky jsou ideální pro zasílání výrobků z papíru – katalogy, kalendáře, diáře, výroční zprávy, knihy, sešity, ale také pro CD a DVD. Poskytují dostatečně pevnou ochranu pro papírové druhy zásilek, snadno se uzavírají – ať už s pomocí zásuvných lamel nebo samolepicích proužků – a vypadají reprezentativně. Jsou vhodné jak pro zasílání poštou, tak i kurýrními službami. Obálky jsou opatřeny praktickou perforační nití pro snadné otevření.

obal-na-knihyKARTONOVÉ OBALY NA KALENDÁŘE A KNIHY

I výrobky  jako jsou knihy je vhodné zabalit do kartonových obalů, které je ochrání během přepravy. Kalendáře je vhodné uzavřít do zásilkového obalu, který byl pro ně vyroben na míru. Mikrovlnitá lepenka je ochrání před přehnutím a snadno se uzavírá díky zásuvné lamele. Knihy nejlépe pasují do křížových obalů, které se snadno složí. Krátké klopy zafixují produkt a k dokonalému zabalení stačí přes ně přehnout dlouhé klopy, zalepit a balíček je připravený na expedici. Vybírat je opět možné z rozměrů A5, A4 a A3. Obal na kalendáře pak nabízí maximální rozměr 1000x700x11 mm.

Všechny poštovní obaly najdete zde.

nejlepší témata