Nabídka Zavřít
rajapack.cz ↗

Kdy upřednostnit pro skladování zboží plastové boxy před krabicemi?

3 min čtení 18 dubna 2023

Při skladování pestré škály zboží nastávají mnohé situace a okolnosti, kdy se jednoznačně vyplatí upřednostnit plastové boxy před kartonovými krabicemi. Zjistěte, v jakých případech sáhnout po praktických plastových obalech, které si v rámci specifických podmínek poradí s vlhkostí, škůdci i křehkým zbožím efektivněji než karton.

Není ve vašich silách zajistit při skladování zboží ideální podmínky, jako je sucho nebo bezpečí před hlodavci? Potřebujete uskladnit křehké věci či suroviny bez rizika poškození? Stačí si vybrat vhodné plastové boxy.

Nenechte vlhké prostředí zvítězit

Pokud jsou místa určená pro skladování vystavena zvýšené vlhkosti, ať už se jedná o nevytápěné/ nezateplené prostory (garáže, podzemní místnosti, sklepy, haly) nebo o místa se zvýšenou vzdušnou vlhkostí (gastro provozovny, potravinářské provozy), využijte plastové boxy. V rámci boje ve jménu izolace proti vlhkosti jsou oproti kartonovým krabicím jasným vítězem.

Přepravní kontejnery s barevným krytem

Můžete vybírat z mnoha typů boxů různých rozměrů s ohledem na konkrétní zboží. Ať už sáhnete po stohovatelných euro přepravkách, průhledných univerzálních boxech s víky, regálových zásobnících nebo plastových přepravkách s mřížkou, budete mít vše potřebné v suchu.

Průhledné univerzální boxy

Křehké zboží v bezpečí

Skladujete skleněné nádobí, porcelán, elektroniku, dekorace či jiné zboží náchylné k poškození?  Boxy z odolného plastu vám spolehlivě pomohou zajistit jeho bezpečnost a trvanlivost.

Navíc vám umožní bez rizika poškození uskladněných věcí využít prostor na maximum, jelikož je můžete snadno a prakticky stohovat na sebe bez strachu z deformace obalu, jež může u kartonových krabic nastat – především v případě větší hmotnosti uloženého obsahu.

Myši a další škůdci nemají šanci

Pokud potřebujete zboží (textilie, potravinářské suroviny, výrobky z papíru, elektronické součástky atp.) uchránit před nežádoucími návštěvníky v podobě hlodavců nebo třeba molů, doporučujeme vám využívat plastové boxy s víkem. Jsou daleko odolnější proti prokousání či průniku hmyzu než boxy z kartonu. Rovněž eliminují kontaminaci jak boxů, tak zboží plísněmi a houbami.

Europřepravka

Stěhování

Specifickou oblastí skladování věcí, kde oceníte všechny výhody plastových úložných boxů s víkem i bez, je stěhování. Je-li třeba uskladnit oblečení, knihy, nádobí a další vybavení domácnosti nebo firmy krátkodobě a máte-li jistotu vhodných skladovacích podmínek (sucho, nulový výskyt škůdců…) osvědčí se vám tradiční, cenově výhodné krabice na stěhování.

  • Výhodou kartonových krabic je jejich příznivá cena, nízká hmotnost i široká škála rozměrů (od krabic na drobnou elektroniku, po velké šatní boxy). Rovněž následné jednoduché rozložení a recyklace.
  • Plastové boxy se v rámci stěhování osvědčí především při dlouhodobém skladování v ne příliš vhodných podmínkách, při ochraně křehkých a hodnotnější věcí. Mají dlouhou životnost, lze je snadno čistit a využívat opakovaně po dlouhou dobu. A to nejen v rámci stěhování
nejlepší témata