Jaké produkty zvolit pro vybavení skladu?

5 min čtení 15 srpna 2023

Vybavení skladu

Při správě skladu jsou pro jeho bezproblémový chod klíčové následující faktory: vyhovující vybavení, správná organizace a efektivní využití prostoru.

V tomto příspěvku se společně podíváme, jaké základní vybavení zvolit, abyste mohli maximalizovat efektivitu svého skladu. Od zásobních boxů a regálů až po manipulační techniku – tyto prvky přispějí k zefektivnění vašeho skladového provozu a maximalizaci produktivity.

Ukládací zásobníky, kontejnery a přepravky

Uspořádání menších položek nebo volně ložených zásob je jednodušší pomocí skladovacích boxů, kontejnerů a přepravek. Tyto položky pomáhají efektivně třídit a skladovat zboží.

Pro nejmenší zboží můžete zvolit plastové regálové zásobníky, ekologickou alternativou jsou pak regálové zásobníky z lepenky. Tyto zásobníky se pak dají skvěle využít například i v dílnách apod.

Skládací regálový zásobník z lepenky

Pro přepravu nebo uchování zboží se pak skvěle hodí boxy a kontejnery s krytem nebo víkem. Pro paletizaci a stohování jsou pak ideální europřepravky.

Regály

Regály jsou základem každého dobře organizovaného skladu. Poskytují vertikální skladovací prostor a pomáhají optimalizovat dostupnou plochu. Průmyslové regály jsou robustní a zvládnou těžká břemena, takže jsou ideální pro skladování nejrůznějších výrobků. Regály se mohou hodit také pro vybavení dílen nebo archivů.

Ocelový univerzální regál

Manipulační technika

Pro zefektivnění skladových operací je zásadní mít vhodné vybavení pro manipulaci s materiálem. Mezi běžné nástroje používané k nakládání, vykládání a přepravě zboží ve skladu patří vysokozdvižné vozíky, paletové vozíky, přepravní vozíky a rudly. Výběr správného vybavení na základě konkrétních požadavků, nosnosti a manévrovatelnosti výrazně zvýší efektivitu a sníží fyzickou zátěž pracovníků.

Lehký plošinový vozík

Balicí a pracovní stoly

Balicí a pracovní stoly jsou dalším nezbytným vybavením vašeho skladu, který napomůže ke zefektivnění vašich procesů a ušetří čas. Kompaktní pracovní stanice zabírá málo místa a zároveň umožňuje provádět všechny úkony spojené s přípravou zásilek.

Nezapomínejte také na vaše zaměstnance! Ergonomie je jedním z důležitých kritérií při výběru pracovních stolů. Je důležité, aby obaly byly obsluze okamžitě přístupné. To znamená, aby byl možný snadný přístup ke všem pracovním nástrojům s minimem zbytečných pohybů.

Modulární balicí stůl

Váhy

Pro vychystávání balíků ze skladu je nepostradatelná také váha. Podle účelu a podle potřeby můžete vybírat z nejrůznějších druhů vah, od nejpřesnějších laboratorních vah, přes stolní váhy až po průmyslové a paletové váhy.

Multifunkční průmyslová váha

Nože

Při balení balíků se budou dozajista hodit také nože. Vybírat můžete z nejrůznějších druhů, jakými jsou kancelářské, průmyslové nebo bezpečnostní nože. Výhodou kancelářských nožů je jejich lehkost a praktičnost, ideální jsou pro přesné řezy. Průmyslové nože využijete při intenzivní práci. Pokud hledáte nůž pro bezpečnou manipulaci, sáhněte po bezpečnostním, u kterého je výměna čepele velmi snadná. Dále se při výběru nože můžete rozhodovat podle typu čepele. Můžete zvolit nůž s odlamovací čepelí nebo nůž s lichoběžníkovou čepelí.

Nůž na krabice

Etikety

Pro rychlou orientaci ve skladu je nezbytně nutné mít vše pečlivě a přehledně označené. Je-li vše jasně označené, zvyšuje se rychlost vychystávání a zamezí se zbytečným prodlevám způsobeným hledáním neoznačených produktů. Pro jasné označování přímo na kovových regálech můžete využít například magnetické etikety nebo můžete využít výměnných štítků, do kterých etiketu jednoduše zasunete.

Magnetické etikety předstříhané

Pro vytvoření dobře organizovaného skladu je důležité mít správné vybavení. Každý prvek hraje svou roli – od regálů, které zajistí úložný prostor, až po etikety, které zajistí urychlení orientace ve skladu. Investicí do těchto základních položek můžete svůj sklad proměnit v produktivní a přehledné prostředí, což v konečném důsledku povede k větší spokojenosti zákazníků a obchodnímu úspěchu.

nejlepší témata