Jaké jsou obaly z vlnité lepenky? Univerzální, flexibilní a ekologické

3 min čtení22 května 2023

Vlnitá lepenka

Vlnitá neboli papírová lepenka je základním materiálem na výrobu krabic a dalšího kartonového řešení – od proložek, přes výplňový materiál, až po kartonové obálky.

Jedná se o univerzální, flexibilní a ekologický materiál, který kvalitně ochrání širokou škálu produktů při přepravě i skladování. Navíc s výborným poměrem cena/výkon.

Krabice z lepenky

Papírová lepenka – královna obalových materiálů

Papírová lepenka vzniká slepením několika vrstev rovného a zvlněného papíru ve speciálním zvlňovacím stroji. Ten papír pod tlakem vytvaruje, na vrchol vln nanese lepidlo a přítlačnými válci na ně přilepí krycí papír.

Výrobky z vlnité lepenky slouží jako vysoce odolný, ekologicky šetrný a ekonomicky výhodný balicí materiál. Je 100% recyklovatelný a má všestranné využití, včetně ochrany křehkého zboží, nápojů a potravin.

Víte, že…

Pokud ovoce a zeleninu zabalíte do vlnité lepenky, vydrží až o 3 dny déle čerstvé. Navíc jednorázovým použitím obalu odpadá jeho mytí i zpětná přeprava, což napomáhá omezit produkci CO2 a šetřit náklady.

Přehled obalů z vlnité lepenky

V RAJA e-shopu najdete všechny výrobky z vlnité lepenky. Ať už potřebujete skladovat, přepravovat či prezentovat jakýkoliv druh produktů a zboží, nabídneme vám optimální řešení.

Krabice z vlnité lepenky

Lepenkové krabice jsou nejoblíbenějším obalovým materiálem. Využívají se pro přepravu zboží, poštovní účely, balení, skladování i archivaci. Mezi ty nejvíce užívané patří klopové krabice. Nabízí neomezené rozměrové možnosti a různé barevné provedení. Včetně možnosti reklamního potisku.

Krabice z vlnité lepenky

Proložky

Kartonové proložky se používají na ochranu výrobků, materiálů a povrchů proti mechanickému poškození. Uplatňují se při prokládání křehkého zboží, nebo jako výplň balíků či izolace. Prakticky oddělí zboží v krabici i na paletě.

Kartonové proložky v krabici

Obálky

Ekologičtější variantou ke klasickým bublinkovým obálkám jsou stále oblíbenější kartonové obálky s praktickým uzavíráním, které spolehlivě ochrání tiskoviny i drobné zboží.

Kartonové obálky

Základní druhy kartonu

Typ, vlastnosti a primární použití lepenky neboli kartonu určuje počet vrstev papíru, ze kterých je vyrobena. Čím více vrstev, tím větší pevnost a odolnost.

  • Dvouvrstvá lepenka (2VVL) se používá k prokládání a obalování zboží.
  • Třívrstvá (3VVL) je ideální pro výrobu obálek a krabic určených pro menší a lehčí produkty.
  • Pětivrstvá (5VVL) slouží k produkci většiny velkých krabic a krabic s vysokou nosností.
  • Sedmivrstvá (7VVL) je vhodná na extrémně pevné a odolné krabice pro průmysl a export.
    nejlepší témata