FÓLIE – ÚČINNÁ OCHRANA ZBOŽÍ NA PALETÁCH

2 min čtení 14 června 2019

Významnou roli při zajištění zboží na paletách hrají fólie. Ať už své zboží skladujete dlouhodobě ve skladech nebo je přepravujete, je velmi důležité vědět jakou fólii použít.

Ochrana pomocí fólie je velmi důležitá, aby zboží odolalo vnějším vlivům, jako je vlhkost, prach nebo zápach, který může proniknout a ovlivnit kvalitu chráněných výrobků.

Vlastnosti natahovací fólie

Stretch fólie má všechny vlastnosti, které dokonale stabilizují a chrání zboží všeho druhu při přepravě a skladování.

Je roztažitelný, odolný a vhodný pro všechny typy palet . Flexibilita fólie jej činí velmi odolným proti roztržení, což je důvod, proč funguje jako ochrana obsahu palet během přepravy.

Perfektně drží zboží a brání jeho pohybu na paletě.

Barevné fólie – transparentní, černá a modrá

Barevné fólie

Stretch fólie je k dispozici ve dvou variantách – může být průhledná nebo barevná: obvykle černá nebo modrá. Tmavé barvy dokonale maskují obsah zboží. Pozor na balení zboží do černé fólie, pokud chcete zboží zasílat Českou poštou. Připlatili byste si tak od 16,- Kč do 19,- Kč za balík.

Transparentní fólie umožňuje kontrolovat obsah nákladu bez nutnosti přetržení fólie, protože je transparentní a dokonce i několik vrstev natažené fólie vám umožňuje kontrolovat, co je na paletě.

Fólie, která snižuje produkci odpadu

Rajapack nabízí mnoho produktů, které mohou úspěšně vylepšit  práci firem, které přepravují zboží na paletách.

Za zmínku stojí předepnutá fólie, díky které ušetříte až polovinu materiálu při fixaci palet.

Předepnutá fólie

 Odvíječe fólií

Odvíječe jsou velkým pomocníkem, který vám usnadní práci při natahování fólie. Pokud za den uděláte méně než 15 palet, postačí vám klasický ruční odvíječ. Jestliže jste větší firma a za den uděláte více jak 15 palet, určitě se vám hodí poloautomatický odvíječ. Takový poloautomatický odvíječ má 5 různých provozních režimů a hodí se do velkého závodu.

Odvíječ fólií

 

A teď malá akce na závěr, celý červen můžete získat při koupi více jak 30 rolí fólie, odvíječ zdarma! Akce platí při telefonické objednávce 800 500 515.

nejlepší témata