Uzavření sáčků a pytlů

4 min čtení 07 prosince 2016

Uzavření sáčků je jedním z posledních úkonů při balení. Pokud nastane tato fáze, znamená to, že zboží je perfektně zabaleno a připraveno k expedici. V každé firmě je to poslední krok před prodejem nebo dodáním, proto je uzavření sáčku, pytle nebo krabice velmi důležité. A my se v tom vyznáme! Aby jste pytle a sáčky co nejefektněji a přesně podle Vašich požadavků uzavřeli, nabízí Rajapack ve svém sortimentu celou řadu uzavíracích prostředků.

Zipový, lepicí uzávěr a Co

Praktické – sáček, který chcete uzavřít nese uzávěr již s sebou: Mnohé ze sáčků se nechají uzavřít pomocí zipu (více než 250 různých velikostí a variant), lepicího uzávěru (z PE a PP fólií, pěnové, metalické fólie v různých velikostech), posuvného uzávěru (praktické pro leteckou dopravu přibližně 20 variant) nebo pomocí integrovaného utahovacího provázku.

Uzavření sáčků bez integrovaného uzávěru:

gumickyGumičky

Pro uzavření ostatních sáčků je zapotřebí pomůcek. Vezměme si například staré známé gumičky. Při svazování jednotlivých předmětů nebo k zafixování rolí papíru jsou prostě nepřekonatelní: Jednoduše nasadíte, snadno odstraníte a ideálně použijete opět znovu. Ale k uzavření sáčků? Ne zcela jasná volba: I když ji několikrát omotáte, není uzávěr pomocí gumičky vždy spolehlivý. U jemnozrnného, nebo dokonce tekutého obsahu sáčku se může něco „pokazit“. Také otevření je často doprovázeno „zápasem“ prstů.

samovazaci-paskySamovázací pásky

Mnohem lepší volba: Samovázací pásky. Díky vnějšímu vroubkování plastového pásku je rychlé použití, libovolné utažení a udržení malých předmětů na svém místě. Další výhoda: Tam, kde gumička po několika dnech křehne a uvolňuje se ( přímé sluneční záření, trvale vysoká nebo nízká teplota), tam obstojí samovázací pásek. Vzdoruje teplotním vlivům od -40 stupňů Celsia až +85 stupňů Celsia. Nevýhodou je jen jedno použití – při otevření musí být zničen, přičemž mnohdy také trpí i sáček.

lepici-paskaLepicí páska

Lepí jako blázen – a bohužel často i tam, kde nemá: Lepicí páska. Proto doporučujeme použití zavírače sáčků. Všechny sáčky do tloušťky 35 mikronů tak bezpečně, rychle a jednoduše uzavřete. Zavírač sáčků (dokonalé, pokud ho pevně připevníte na pracovní stůl) za Vás převezme většinu pracovních kroků (lepení a řezání) tak, že máte volné a také čisté ruce od lepicí pásky. Nicméně: U průměru 7 mm je konec, více zavírač nezvládne.

vazaci-paskyVazač a vázací pásky

Pro uzavření větších pytlů jsou vhodné vázací pásky z ocelového drátu potaženého plastem. Pásky jsou jednoduše otočeny kolem pytle, očka zachyceny do vazače a bez použití síly zataženy. Otáčením pásku se pevně a jistě zatáhne a „pytel je uzavřen“.

Ploché uzavření sáčků bez integrovaného uzávěru:

Ne pokaždé chceme sáčky stahovat, některé produkty musí být naplocho zabaleny.

sesivaci-klesteSešívací kleště

Velmi snadné použití k plochému uzavření nabízejí sešívací kleště. Pomocí několika svorek použitých podélně vedle sebe zůstane obsah sáčku nebo papírového pytlíku tam, kde má být. Nevýhodou je proniknutí prachu a dalších nečistot , stejně jako vlhkosti a tím se může poškodit obsah.

svarovackaSvařovací kleště

Zcela odlišné jsou svařovací kleště. Dokonale uzavřou sáček vzduchotěsným a vodotěsným uzávěrem. Ideální ochrana pro zasílané produkty.

nejlepší témata