Účinná ochrana proti korozi s pomocí dehtového a olejového papíru!

2 min čtení 24 června 2013

Při přepravě je třeba dobře chránit nejen cenný porcelán. Také u kovových produktů rozhoduje správná ochrana proti korozi a oxidací o tom, zda-li daná součástka neztratí na životnosti.Obě problematické situace nastávají za přístupu vlhka nebo kyslíku. Proto je třeba zamezit styku kovových součástek jak s vlhkostí, tak s okysličováním. Tyto funkce zajistí speciální papíry, které díky svým izolačním vrstvám chrání kovový povrch vašich produktů proti škodlivým vlivům zvenčí.

Například olejový papír můžete použít ve strojírenství či automobilovém průmyslu pro zasílání nebo skladování mastných součástek jako jsou ložiska nebo plechové desky. Skládá se ze silného kraftového papíru a je potažen parafínovou vrstvou. Tato ochrana proti korozi se stává absolutně voděvzdornou a chrání tak balený předmět proti následkům vlhkosti. Ačkoliv je olejový papír natolik pevný a stabilní, že je možné do něj zabalit i ostré a těžké předměty, snadno ho složíte a přizpůsobíte tvaru vašeho zboží.

 

Vrstvy dehtového a olejového papíru Rajapack
Vrstvy dehtového a olejového papíru Rajapack

Chcete-li  chránit větší kovové díly ve Vašich bednách či vyložit kartonové nebo dřevěné kontejnery izolační vrstvou během exportu do zahraničí? Pak vsaďte na térový neboli dehtový papír. Dehtový papír se skládá z několika vrstev pro zajištění dokonalé ochrany proti korozi. Dvě vrstvy kraftového papíru obalují polyesterovou mřížku a jednu bitumenovou vrstvu. Bitumen je směs různých organických látek ve formě dehtu nebo asfaltu, která dobře těsní a je voděnepropustná. Dehtový papír je tak možno použít jako ochranu vůči páře nebo jako izolaci. Díky extrémní pevnosti je doporučován pro velmi těžké předměty nebo zboží s ostrými hranami. Také kovové součástky  je možné v tomto typu papíru skladovat či distribuovat.

Nedejte tedy znehodnocení kovů žádnou šanci a využijte jednoduchou ale účinou ochranu vůči korozi – ať už při dlouhodobém skladování či při exportu do zámoří!

nejlepší témata