Skladovací zásobníky a přepravky – co si vybrat?

4 min čtení06 března 2023

Aby sklad fungoval efektivně, musí být řádně vybaven nejen skladovým zařízením, jako jsou vozíky, regály a balicí stoly, ale také užitečným příslušenstvím a skladovacími kontejnery. RAJA nabízí kompletní skladové vybavení, které je užitečné i pro obchody, maloobchodní sklady a další podobná zařízení. K dispozici je široká škála kontejnerů, skladovacích zásobníků, dílenských kontejnerů, skladovacích boxů atd.

Vybavení skladu

Kompletní vybavení skladu zahrnuje: skladové vozíky, skladový nábytek (regály, pracovní a balicí stoly, plošiny a stoličky na sloních nohách, modulární balicí stanice…), nezbytné příslušenství (nože, nůžky, váhy, odměrky) a také skladovací nádoby.

Skladovací kontejnery a zásobníky

Společnost RAJA nabízí široký sortiment dílenských a skladovacích kontejnerů. K dispozici jsou následující typy kontejnerů:

– z lepenky (ekologická varianta)

– plastové

– Europřepravky

– kontejnery s víkem

– skládací zásobníky

– transparentni

přepravky s mřížkou

Použití a výhody skladovacích kontejnerů

Lepenkové zásobníky jsou velmi praktické – jejich přední část je nižší než zadní, což usnadňuje jejich uchopení. Jsou velmi pevné, protože jsou vyrobeny z třívrstvé lepenky a kraftového papíru. Tyto kontejnery se dodávají v plochých baleních, takže nezabírají mnoho místa při skladování a lze je rychle sestavit. Nemají víko a na přední straně mají nápisové pole, takže identifikace obsahu je snadná. Lze je použít k uložení mnoha věcí, kromě velmi těžkých předmětů.

Skládací regálový zásobník z lepenky

Skládací zásobníky jsou velmi prostorné, pevné a odolné. Mají nižší přední část pro snadné uchopení. Jsou odolné vůči vodě, mastnotě, chemikáliím, změnám teploty, mechanickému poškození a nárazům. Pro úsporu místa se dodávají v plochých baleních. Lze je použít k uložení různých předmětů, a to i v nepříznivých podmínkách.

Plastové skladovací nádoby jsou vyrobeny z lesklého polypropylenu. Jsou robustní a objemné, odolné proti drcení, škodlivým účinkům tuků, kyselin a teplotním změnám. Lze je použít k ukládání stohovatelných předmětů, protože kontejnery jsou stohovatelné.

Plastový ukládací zásobník

Europřepravky se vyznačují tím, že dokonale zapadají do všech ostatních boxů typu Euro určených k paletizaci. Snadno se s nimi manipuluje, protože mají rukojeti (otevřené nebo zavřené). Jsou stohovatelné a odolné vůči změnám teploty. Ploché hrany a tvrdé dno umožňují optimální využití dostupné podlahové plochy.

Skladovací nádoby s víky jsou velmi praktické a lze je uzavřít těsněním, které zaručuje účinnou ochranu. Mohou být označeny na několika místech. Lze je také stohovat a skládat do sebe.

Skladovací boxy Schoeller Allibert jsou velmi robustní. Jedná se o bezpečné kontejnery, protože výklopné víko pevně uzavírá obsah proti prachu, nečistotám, mechanickému poškození a krádeži. Jsou ideální pro paletizaci – splňují evropské normy. Díky ergonomickým rukojetím se s nimi snadno manipuluje. Přední strana je plochá, takže je lze použít na dopravníkových pásech nebo jiných automatických dopravnících. Mají prostor pro samolepicí štítek k identifikaci výrobků. Kromě toho jsou odolné vůči velkým změnám teploty.

Univerzální stohovatelný box

Průhledné skladovací nádoby jsou velmi praktické – umožňují rychlou identifikaci obsahu, takže jsou užitečné tam, kde je důležité, aby byly věci uvnitř viditelné. Díky stabilní a ploché základně jsou vhodné pro stohování. Jsou vyrobeny z odolného polypropylenu. Obchod nabízí také průhledné nádoby s držadly pro pohodlnou manipulaci.

    nejlepší témata