NabídkaZavřít
rajapack.cz ↗

Flo-pak Aneb jak se ze slámek stala výplň

3 min čtení15 března 2013

Dějiny výplňového materiálu flo-pak® se začaly psát už v roce 1950. Firma Safe-T Pacific ve Spojených státech amerických primárně vyráběla papírové slámky na pití nápojů a odstřižené zbytky konců slámek, které vznikaly během výroby, nezávisle prodávala  jako výplňový materiál. Již záhy se ukázalo, že to bylo velice výnosné rozhodnutí. Díky stoupající poptávce založil Arthur Graham již v prosinci 1967 Free-Flow Packaging Corporation, aby se zcela soustředil na výrobu tohoto perspektivního výplňového materiálu. O pouhý rok později byla papírová slámka nahrazena lehkým expandovaným polystyrenem. A právě v této době vznikl charakteristický tvar „osmičky“, která zajišťuje této výplni unikátní flexibilitu a zároveň stabilitu a absorpční ochranu vůči nárazům. Na základě rychlého rozvoje byl flo-pak®“ (podoba s částí názvu firmy „Flow“ není náhodná) dne 6. září 1960 zanesen jako registrovaná značka a dnes patří na obalovém trhu neodmyslitelně do sortimentu obalových materiálů. Od roku 1989 se navíc na jeho výrobu používají 100% recyklované materiály. I proto jsou tyto malé výplňové chipsy flopak v kvalitě natural optimální kombinací efektivní výplně a prostředku šetrného k životnímu prostředí.

Výplň flopak je možno opakovaně použít. Neobsahuje nebezpečné freony ani chlór a je neškodná vůči spodní vodě. K dalším jedinečných vlastnostem tohoto výplňového materiálu patří jeho voděodolnost, pružnost (tlumí zátěž 45 až 65 g/m2) a antistatické vlastnosti. Díky specifickému tvaru dochází při vibracích pouze k jeho minimálnímu stlačení (jen cca o 5 %), což je až 5x méně než u jiných výplní. Díky tomu minimalizujete potřebné množství v krabicích. Díky autofičnímu tvaru se do sebe jednotlivé prvky vzájemně zaklíní, obalí vložených obsah a pevně jej zafixuje na svém místě, aniž by docházelo k deformaci produktu.

Možná se teď sami sebe ptáte, jestli jste už někdy slyšeli o dodavateli Free-Flow Packaging Corporation. V roce 1996 se společnost na základě svého rostoucího mezinárodního úspěchu přejmenovala a působila pod obchodním jménem Free-Flow Packaging International, Inc. Zanedlouho na to si zaevidovala svůj dnes známý obchodní název FP International. A hvězdná sága pokračuje: výplň flo-pak® nadále patří mezi nejúspěšnější výrobky této firmy…

nejlepší témata