Jak se naše policové regály naučily svítit a Vám pomohly při orientaci ve skladu

3 min čtení 10 ledna 2012

 

 

Novinka na trhu pro policové regály:  systém iXtab

Display
Display

S fascinující myšlenkou přišla logistická firma iX-tech, která představuje ulehčení práce pro zkušené profesionály i úplné začátečníky. Novinka iXtab s jednoduchým operátorským rozhraním zefektivní všechny kroky při kompletaci objednávky. S jeho pomocí si můžete objednávku – produkt po produktu – na barevném dotykovém displeji vyvolat. Obsluha je snadná, intuitivní a práce s displejem navíc možná i v pracovních rukavicích. Tento systém se tedy hodí do jakéhokoliv provozu pro jakékoliv policové regály.  A doba potřebná na zaškolení? Jedna až dvě minuty! Vedle fotografie výrobku je na monitoru uveden také přesný popis produktu, místo uložení a počet kusů, které je potřeba vyzvednout. Pokud si iXtab připevníte ke skladovému vozíku, máte obě ruce volné na další aktivity. Dosavadně používané poznámkové bločky a tužky se tedy stávají zbytečnými. iXtab disponujete také „funkcí nahlášení chyby“. Díky tomu mohou skladníci dvěma kliky na obrazovce odeslat hlášení vedení skladu (jako například „zboží není na skladovém místě“ nebo „vadné zboží“). Správce skladu je tak v momentě vzniku problému okamžitě informován a může tak přímo reagovat. Tato optimalizace vede nejen k úspoře času, ale i  nákladů.

Ve spojení s funkcí „SCAN2LIGHT“  se stává iXtab jednoznačně nepřekonatelným:

 

 

Regál se signalizací SCAN2LIGHT
Regál se signalizací SCAN2LIGHT

LED osvětlení pro policové regály signalizují polohu jednotlivých produktů v objednávce. Skladové místo každého zboží objednávky je označeno barevným bodem. Pracovníkovi kompletace efektivně ukazuje tzv. „ideální cestu“ skladovými halami od nejbližšího až po nejvzdálenější výrobek, který se nachází v příslušné objednávce. Profil s LED světly měří jen 18 mm a je možné jej připevnit k jakémukoliv systému regálů. Díky tomu umožňuje rychlé a bezchybné zpracování každé objednávky. Po potvrzení odnětí zboží např. pomocí naskenování, stisknutí potvrzovací klávesy na mobilním přístroji či prostřednictvím jiné metody jako je „pick by voice“ (hlasové zadání) nebo díky novince iXtab, se rozsvítí další místo, kde je umístěn následující výrobek! Objednávka je tak zpracovávána produkt po produktu, individuálně osvětlené policové regály umožňují skladníkům vizuálně registrovat další místo, kam mají jít a vyzvednout zboží v čase kratším, než je jedna sekunda.  Díky široké paletě barev mohou s tímto systémem pracovat i další osoby, jelikož každý pracovník si může vybrat vlastní barvu, která bude signalizovat jeho relevantní výrobky na regálech. S jednoduchým návodem „následuj světelné značení” tak mohou dokonce i brigádníci během několika málo minut vyskladňovat zboží s podobnou výkonností jako jejich spolupracovníci s dlouholetými zkušenostmi.

 

Enormní ulehčení práce, které můžete při nízkých nákladech aplikovat i ve Vašem skladu!  A rozhodně dobré doplnění pro naše policové regály a regálové zásobníky.

nejlepší témata