RAJA podepsala akviziční smlouvu se společností AURELIUS a přebírá tak společnost Viking a její pobočky Office Depot

5 min čtení 26 srpna 2021

 

Skupina RAJA podepsala akviziční smlouvu se společností AURELIUS a přebírá tak společnost Viking a její pobočky Office Depot Europe v sedmi evropských zemích

Společnost RAJA GROUP, přední evropský  distributor dodávek obalů a vybavení pro firmy oznamuje, že uzavřela dohodu se společností AURELIUS o akvizici obchodních aktivit společnosti Viking včetně jejich provozních operací Office Depot Europe v sedmi evropských zemích: Velké Británii, Irsku, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Nizozemsku a Belgii. Společnosti Viking, ikonická značka v e-commerce portfoliu firmy Office Depot Europe, je významným evropským hráčem v B2B distribuci kancelářských potřeb a nábytku. Firma zaměstnává přibližně 1500 lidí a generuje příjmy téměř 500 milionů EUR.

RAJA Group urychluje svůj evropský rozvoj

RAJA Group, která působí v 18 evropských zemích a zaměstnává 3000 lidí, je předním evropským distributorem obalů. Díky akvizici společností JPG, Mondoloffice a Kalamazoo v roce 2019 se stala také významným hráčem na trhu kancelářských potřeba a nábytku. Zamýšlená akvizice je součástí strategie plánovaného růstu, rozšiřování zákaznické základny a diverzifikace produktů a umožní společnosti RAJA Group významně posílit její pozici a geografické pokrytí na evropském trhu.

„Akvizice představuje velkou strategickou příležitost k posílení naší pozice v Evropě, zejména těchto sedmi zemích, kde již působíme s dceřinými společnostmi skupiny RAJA.  Akvizicí významně posílíme přítomnost RAJA Group na lokálních trzích a splnění našich ambic na trhu kancelářských potřeb a vybavení. Akvizice je dokonale v souladu s naší strategickou vizí stát se globálním partnerem evropských společností od start-upů až po velké nadnárodní společnosti a posílí naše partnerství s celosvětově známými značkami“, prohlásila Danièle Kapel-Marcovici, generální ředitelka skupiny RAJA.

Viking, hlavní hráč v oblasti kancelářských potřeb a vybavení

Společnost Viking, založená v USA v roce 1960, vstoupila na evropský trh v roce 1990, nejprve ve Velké Británii a poté rozšířila svou činnost po celé Evropě. Díky vyspělým technikám marketingového katalogu přinesla společnost revoluci v distribuci kancelářských potřeb. Společnost Viking, která přišla s konceptem „fanatického zákaznického servisu“ si díky vysoké úrovni zákaznických služeb vybudovala loajalitu zákazníků a povědomí o značce. Společnost Viking, kterou získala společnost Office Depot v roce 1998 a později ji převzal AURELIUS v roce 2017, je dnes významným hráčem na trhu kancelářských potřeb a vybavení pracovišť.

Obě převzaté společnosti se sídlem v holandském Venlo obsluhují 1,2 milionu zákazníků v Evropě a mají dvě velká distribuční centra v německém Großostheimu a britském Leicesteru. Tato významná akvizice umožní skupině RAJA v nadcházejících letech další růst a pevnou základnu pro rozvoj další činnosti v Evropě. Skupině umožní obsloužit více než 2,2 milionů zákazníků v Evropě a dosáhnout obratu 1,6 miliardy EUR.

„Viking má více než třicetiletou zkušenost působení v Evropě a výborně rozumí potřebám a očekávání svých zákazníků. Zaměstnanci společnosti Viking a skupiny RAJA sdílejí hodnoty podnikatelského ducha a kultury zákaznických služeb, díky kterým jsme dosáhli úspěchu. Využitím našeho know-how k rozvoji mezinárodních zákazníků a naší schopnosti implementovat synergie v oblasti nákupu, marketingu a prodeje, společně s JPG, Mondoloffice a Kalamazoo a dceřinými společnostmi skupiny RAJA, znovu dosáhneme ziskovosti a růstu společnosti Viking. Společně vytvoříme ještě silnější tým, který pomůže skupině RAJA dosáhnout na pozici nejlepšího partnera pro evropské společnosti,“ řekla Danièle Kapel-Marcovici, generální ředitelka skupiny RAJA.

Raffael Reinhold, generální ředitel společnosti Office Depot Europe prohlásil: „Velmi nás těší příležitosti, které nám tato akvizice do skupiny RAJA nabízí. RAJA je úspěšná rodinná firma a nám nabízí skvělou základnu pro budoucnost našeho podnikání s dobrým potenciálem bohaté spolupráce a rozvoje a zrychlení našeho podnikání. Strategické sladění s klíčovými trhy a aktivitami učinilo naše podnikání pro skupinu RAJA atraktivním a nadále poskytuje skvělou pozici pro další posílení našeho společného podnikání.“

Transakce podléhá schválení orgány pro hospodářskou soutěž a očekává se, že bude uzavřena ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021.

 

 

nejlepší témata