Rajapack Česká republika i nadále v růstu

Paříž / Praha, 05. května 2013 – Koncern RAJA, evropská jednička na trhu zásilkového B2B obchodu s obalovými materiály a stroji, dosáhl celkového ročního obratu 411 miliónů eur. Tímto výsledkem předčil koncern přes obtížné ekonomické podmínky hodnoty z loňského roku. Česká pobočka koncernu Rajapack s.r.o. k tomuto výsledku také přispěla. Otevřením nové pobočky Rajapack Švědsko v září loňského roku rozšířil koncern svou působnost ve Skandinávii a posílil tím svou vedoucí tržní pozici. Chief Executive Officer (CEO) Danièle Kapel-Marcovici obdržela francouzské ocenění za strategii pro středně velké podniky „Prix de l’ETI de l’année“ a završila tím tak úspěšný rok.

Danièle Kapel-Marcovici převzala dne 17. dubna v Paříži cenu za úspěšný vývoj francouzské rodinné firmy RAJA, jakožto ohodnocení a ocenění dloholetého, stálého strategického vývoje. „RAJA je dnes známou značkou z vysokým vypovídacím faktorem. Na tom pracujeme už od roku 1954,“ sdělila Danièle Kapel-Marcovici. „Stále pozorujeme trh, abychom mohli náš vývoj a celou společnost přizpůsobit ekonomickým změnám.“ Tato strategie, která se zárověň zakládá na potřebách zákazníků, se vyplácí: v minulém roce dosáhl koncern RAJA se svými 1.400 zaměstnanci v 15 zemích a 18 pobočkách, a to i přes přetrvájící nelehké konkurenční podmínky, celkového ročního obratu 411 miliónů eur.

Založením nové vedoucí organizace prošel koncern RAJA v červnu 2012 transformací, a to za účelem přizpůsobení se míře, rozmanitosti a mezinárodnímu rozvoji koncernu.

Koncernové Executive Committee se tak podílí především na vytváření strategií vývoje a expanze, ale soustředí se také na nové podnikatelské projekty. Cílem je zachovat příznivý růst také v roce 2013 a později pak v roce 2014 prolomit hranici obratu 500 miliónů eur. Přitom se RAJA opírá o tři důležité aspekty: využití stávajícího velkého potenciálu na hlavních evropských trzích, uchopení akvizičních příležitostí a založení nových poboček v dalších zemích. Pro úspěch hraje roli také personální politika. Koncern RAJA sází na rozmanitost a považuje rovnovážnost zaměstnanosti žen a mužů za velmi důležitou (53,4% podíl žen, 46,6% podíl tvoří muži), a to jak při obsazování pracovních míst, tak při školeních a samozřejmě také ve mzdové politice.  Navíc podporuje koncern sportovní aktivity a založil tak vlastní RAJASport Association která finančně podporuje své členy.

O společnosti RAJAPACK s.r.o.

Společnost Rajapack s.r.o. je českou pobočkou mezinárodně působícího koncernu RAJA. Francouzský koncern nabízí svým více než 500.000 zákazníků prvotřídní řešení a četné produkty z oblasti obalů a distribuce. Deset logistických center s více než 160.000 m2 skladovací plochy umožňuje dodávat objednané zboží během 2-3 dnů do 15 evropských zemí. Se svými téměř 1.400 zaměstnanci dosáhl koncern RAJA v roce 2012 ročního obratu ve výši 411 miliónů eur. V aktuální nabídce je možno najít více než 4.500 inovativních a prověřených obalových řešení za optimální ceny. Zvláštní důraz klade také česká pobočka na svůj spolehlivý zákaznický servis, na pozitivní  vliv k ochraně přírodního prostředí a profesionální vztahy k velkoodběratelům.

Kategorie: KariéraTiskové zprávy
346 views

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte komentář

Toto pole fill