Plomby zabrání neoprávněné manipulaci

2 min čtení 09 března 2012

I když je v dnešní době již zaslání zapečetěného dopisu opravdovou raritou, stále se i v současné době snažíme naši soukromou či firemní korespondenci, cenné zboží či důvěrné spisy a doklady chránit před neoprávněným přístupem, např. pomocí bezpečnostních obálek.

Plomby pro signalizaci nepovoleného otevření

Pokud Vaše zásilky zaplombujete (Plumbum znamená v latině „olovo“), nesnažíte se pouze o mechanické uzavření obalů proti otevření během přepravy při pádu či posunu zásilky, ale i zabránění pokusům o manipulaci s Vaším nákladem. Důležitou funkcí plomby je také maximální ujištění, že kromě odesílatele a adresáta nespatří nikdo jiný obsah balení.

Technicky vzato nepředstavuje kovový drát o průměru cca. jednoho milimetru velkou výzvu proti nezplnomocněnému otevření, avšak díky bezpečnostním prvkům, které obsahují plomby zaručí dokonalou identifikaci při neoprávněném přístupu. Tyto plomby obsahují jedinečně vyražené sériové číslo složené ze 7 číslic, které není možné jednoduše nahradit jiným či jej opakovaně použít. Díky tomu budete při otevření jinou osobu okamžitě informováni  o tomto nepovoleném úkonu.

Pro maximální ochranu a zabezpečení kontejnerů při exportu s vysokým rizikem krádeže doporučujeme použít bezpečnostní plomby. Tyto kontejnerové zámky jsou vyrobeny z pevné oceli a jsou obaleny ABS plastovým krytem s ochranou proti korozi a nepříznivými klimatickými vlivy. Díky odolnému materiálu je možné plombu znehodnotit pouze speciálními pákovými kleštěmi. Plomby mají také vyražené bezpečnostní sériové číslo ze 2 písmen a 7 číslic na obou částech: na trnu i pouzdru.

Standardní uzávěry

Pokud si přejete Vaše zásilky při spedici pouze mechanicky uzavřít bez jakéhokoliv bezpečnostního či signalizačního prvku, můžete použít standardně lepidla, motouzy či další prostředky pro svazovaní, uzavření obalů. Pokud hledáte cenově výhodnou alternativu pro standardní plombování bez informační funkce viditelného otevření, doporučujeme kompletní plombovací sadu. Tento set obsahuje nejen plomby, plastové samovázací pásky s blokovacím systémem, ale i plombovací kleště pro uzavírání.

Použití bezpečnostní plomby
Použití bezpečnostní plomby

 

 

 

Použití plombového uzávěru
Použití plombového uzávěru

 

 

 

Plombový uzávěr se zoubkováním
Plombový uzávěr se zoubkováním
Plombový uzávěr bez zoubkování
Plombový uzávěr bez zoubkování
nejlepší témata