Papírové pásky ve znamení ekologie

3 min čtení 18 dubna 2013

je Již několik let si lidé dávají pozor na konzumní chování a poohlížejí se po výrobcích, které jsou zvláště zdravé a zároveň ekologické. Odpovědný a uvědomělý spotřebitel je v současnosti na vzestupu – a díky vzrůstajícím společenským tendencím jako je životní styl LOHAS (zkratka pro Lifestyle of Health and Sustainability), známé jako etické spotřebitelství, je pozitivním krokem pro udržitelnostost nynější i budoucích zdrojů. Toto environmentální chování se netýká pouze potravin, oblečení či kosmetiky, ale i dalších výrobků. Také vývojáři ze světa obalů se čím dále více zaměřují na šetrnost k životnímu prostředí při produkci balení a obalových materiálů.

Papírové pásky u Rajapacku

Od objevení lepicí pásky inženýrem jménem Richard G. Drew v roce 1925, který dlouhé dva roky experimentoval mimo jiné s rostlinnými oleji, pryskyřicemi a gumou, se díky vývoji a inovacím mnohé změnilo. S pomocí papírové pásky pro lepení za mokra uzavřete své krabice nejen extra bezpečně, ale také díky kvalitnímu papíru také esteticky a decentně. Nosný materiál je tvořen pouze papírem, což činí tuto pásku zvláště šetrnou k životnímu prostředí. Papírové pásky Rajatape jsou vyrobeny z kraftového papíru bez jakékoliv chemické povrchové vrsty. Díky ekologickému lepidlu z přírodního kaučuku zajišťují spolehlivé i trvalé přilnutí. Ve srovnání s navlhčovacími páskami jde o „čisté“ řešení, jelikož je můžete lepit na krabici bez nutnosti navlhčení a navíc ušetříte čas, který je u navlhčovacích pásek nutný pro jejich navlhčení.

Velkou výhodou papírové pásky je úspora času při recyklaci. Při třídění odpadu již nemusíte oddělovat pásku od krabice. Zkrátka je při zpětném odběru obalů recyklujete společně. Díky využití starého papíru se podstatně snižuje spotřeba dřeva, vody i primární energie. Podle neziskové obalové společnosti EKO-KOM bylo již v České republice zrecyklováno od roku 2011 více než 5,5 milionu tun odpadu z obalů a trend třídění odpadů roste.

Bezpečnostní efekt papírové pásky

Efekt papírové pásky
Efekt papírové pásky

Kromě spolehlivého uzavření krabice má papírová páska také bezpečnostní efekt: díky tomu, že se lepidlo po nanesení na celé ploše kompletně spojí s povrchem krabice, plní tak funkci pečeti. Vysoký bezpečnostní efekt má především navlhčovací páska. V případě odstranění pásky dojde k poškození povrchu kartonu a příjemce tak na první pohled prozradí případný nedovolený přístup, např. během přepravy. Páska je vhodná pro lehkou až středně těžkou kartonáž a navíc je snadno odtrhnutelná rukou.

O bezpečném lepení krabic pomocí papíru se Richardu G. Drewovi před 90 lety jistě ani nesnilo. Přitom to je jedna z možností, jak přispět svou troškou do mlýna v rámci ekologické udržitelnosti. A to potěší nejen ochránce přírody, ale i ekologicky smýšlející zákazníky.

Papírové pásky neplýtvají ekologickými ani Vašimi finančními zdroji!

nejlepší témata