Obalová technika Rajasystem aneb Jak šetřit náklady i skladový prostor

3 min čtení 02 dubna 2016

Také v oblasti obalování a aplikace balicích strojů v pracovním procesu je rentabilita téměř magickým slovem. Rozhodování firem závisí na celé řadě faktorů, jako jsou pořizovací náklady, předpokládaná doba využití, výrobní množství, objem, variabilní a fixní náklady. Pomocí výpočtu stupně ziskovosti (průměrný periodický zisk / průměrně vložený kapitál) lze srovnat různá řešení, která přichází v úvahu. Tento proces může zabrat více času než padne finální rozhodnutí, jelikož je nutné na začátku sesbírat mnoho informací  a nabídek od různých výrobců. I u obalové techniky platí pravidlo, že ke zvýšení efektivity díky použití balicích strojů dojte pouze v případě, pokud je lze snadno a bez problémů integrovat do stávajícího pracovního prostředí.

Proč právě obalová technika Rajasystem?

V rámci jedné návštěvy u Vás – přímo v sídle Vaší firmy – si náš obalový specialista udělá představu o tom, jaké jsou Vaše osvojené pracovní postupy – a společně s Vámi identifikuje balicí stroj, který je vhodný právě pro Váš provoz. V oblasti výroby výplně a fixačního materiálu při tom jde častěji právě spíše než o efektivitu procesů především o optimalizaci vytížení skladu, což demonstruje paní Gabriela Fabianová, Country manažerka společnosti Rajapack ze svých zkušeností v oblasti obalové techniky na jasném příkladu: „U jednoho našeho zákazníka jsme mohli nahradit běžný výplňový materiál strojově vyráběným výplňovým materiálem, který produkuje obalová technika na výrobu bublinkové fólie zn. Rajasystem. Díky tomuto kroku došlo ke snížení měsíční spotřeby prostoru z 10 na 1 paletu.“

Rajapack spolupracuje s celou řadou světoznámých výrobců, ke kterým patří např. obalová technika Sealed Air na výrobu bublinkové fólie a vzduchových polštářků, balicí stroje Ranpak pro výrobu papírové výplně, ovinovací stroje Siat, páskovačky Strapex atd. „Již jsme sestavili kilometry balicích stanic. I pro nás je vždy vzrušující vidět, jak se integrují projekty takového rozsahu. My jsme navíc po celou dobu trvání realizace vždy k dispozici od výběru obalové techniky, přes předvedení a testování, až po školení pracovníků a následnou údržbu i servis. Tím ušetříte velké množství času, který můžete investovat do jiných projektů!“ dodává paní Fabianová z firmy Rajapack.

nejlepší témata