Koncern RAJA rozvíjí své aktivity ve Skandinávii a střední Evropě

4 min čtení 04 dubna 2011

Zásilkový obchod B2B přebírá společnosti POSTEMBALLASJE a CROSSTRADE / Otevření nové pobočky v Kodani

Říčany u Prahy, březen 2011 – Francouzský koncern RAJA, s vedoucí pozicí na evropském trhu v oblasti B2B zásilkového obchodu s obalovým řešením pokračuje ve své růstové tendenci dvěma akvizicemi. Koncern převzal norskou tržní jedničku v oblasti obchodu s obaly POSTEMBALLASJE, a také polského obchodníka s obalovými materiály CROSSTRADE. Celkový obrat koncernu RAJA tak stoupá na 350 miliónů eur. Od 1. března 2011 působí obchodní skupina také na pobočce v Kodani v Dánsku. Sídlo firmy Rajapack Česká republika se nachází v Říčanech u Prahy.

Jednatelka koncernu RAJA - Danièle Kapel Marcovici
Danièle Kapel Marcovici

Obě tato převzetí a nová pobočka posilují koncern RAJA v pozici evropské jedničky na trhu v oblasti B2B zásilkového obchodu pro obalová řešení: „Akvizicí POSTEMBALLASJE v Norsku, CROSSTRADE v Polsku a díky našemu působení na dánském trhu rozvíjíme naši obchodní aktivity ve Skandinávii a střední Evropě,“ osvětluje záměr akvizice Danièle Kapel-Marcovici, jednatelka koncernu RAJA. „Také v těchto zemích budeme prosazovat, stejně jako v našich ostatních 14 společnostech, tutéž strategii: chceme upevnit svou vedoucí pozici jako B2B zásilkový obchod s obalovými materiály.“

Koupě POSTEMBALLASJE a CROSSTRADE posílí obchod v Evropě

Náhled katalogu Postemballasje
Katalog Postemballasje

Rodinná firma POSTEMBALLASJE, založená v roce 1984, má dnes v Norsku vedoucí pozici v multikanálovém zásilkovém obchodu s obalovými řešením. Svou nabídku, s více než 2.000 produkty, distribuje firma se sídlem v Oslu přes produktový katalog a specializovaný e-shop. Díky svým 20 zaměstnancům a obratu osm miliónů eur v roce 2010 patří POSTEMBALLASJE k vedoucím obchodníkům s obaly na norském trhu. Převzetí umožňuje koncernu RAJA vybudovat si postavení na skandinávském trhu. Přitom si koncern udržuje svou obvyklou vysokou kvalitu produktů a obsáhlou nabídku služeb.

Akvizicí  firmy CROSSTRADE nastartoval koncern RAJA své působení v Polsku. Obchodník s obaly CROSSTRADE, důležitý činitel na silně rostoucím polském trhu, soustředící se na tuzemský prodej, razí strategii multikanálového prodeje. Firma prodává na 900 produktů přes katalog a internet. V současné době dodává své produkty CROSSTRADE cca. 5.000 zákazníkům.  Převzetím CROSSTRADE dále posiluje koncern RAJA své působení ve střední Evropě. Již v roce 2007 otevřel francouzský obchodník s obaly pobočku v České republice.

Nová pobočka v Dánsku zlepšuje zákaznický servis

Od 1. března započal koncern RAJA svou činnost v dánském hlavním městě Kodani, a to vlastní kanceláří a prodejním týmem. Dánským zákazníkům je zboží dodáváno z belgického skladu ve městě Tongeren. Rajapack Dánsko nabízí svých téměř 4.000 produktů přes katalog s 68 stránkami a nabídka je komunikována také na vlastním e-shopu. Novou pobočkou tak koncern RAJA rozhodujícím způsobem rozvíjí svou prodejní síť ve Skandinávii. Současně tak zlepšuje svůj zákaznický servis pomocí bližšího kontaktu se zákazníkem a rychlejší reakční dobou.

O koncernu RAJA

V roce 1954 založený koncern RAJA  má dnes vedoucí pozici na evropském trhu v oblasti B2B zásilkového obchodu s obalovými řešeními. V roce 2010 dosáhla společnost ročního obratu kolem 350 miliónů eur. Koncern RAJA, disponující 17 pobočkami ve 14 zemích, zaměstnává téměř 1.300 zaměstnanců. V aktuální nabídce se nalézá více než 9.000 produktů.

nejlepší témata