Jaké průmyslové utěrky pro jaké čistění?

3 min čtení28 července 2015

Pořádek a čistota je na pracovištích jako jsou kuchyně, laboratoře či jiné hygienicky sensibilní oblasti nejen povinností, ale také v současné době již samozřejmostí. Čisté pracovní prostředí však není výsadou pouze potravinářství, farmacie či v úklidových firmách. Své uplatnění najdou také ve strojírenském či automobilovém průmyslu, v dílnách pro čištění ploch či nářadí, pro očištění mastných součástek a dílů, v nábytkářství, v elektrotechnice atd. Pro profesionální čištění jsou zapotřebí tak profesionální pomůcky – v našem případě je důležitý výběr optimální čistící utěrky.

Při výběru utěrek není nutné brát v potaz jen typ znečištění jako je např. olej, mazivo, špína, tekutiny aj. Důležité je také povaha čištěného objektu. Jedná se o extrémně znečištěné nástroje nebo je potřeba otířít choulostivé skleněné či keramické plochy? Samozřejmě musíme také zohlednit, kde se plochy nacházejí, zda v kuchyni, ve strojírenském provozu aj. Na základě těchto poznatků můžeme vybrat ty pravé čistící utěrky.

Utěrky z recyklované celulózy nebo netkané textílie?

Hledáte-li papírovou utěrku na způsobu kuchyňské utěrky, pak se spolehněte na neutrální průmyslové utěrky. Tento typ se vyznačuje optimální savostí, roztažitelností a pevností. Utěrka se řadí k velmi všestranným pomocníkům a je vhodná pro čistění řady průmyslových povrchů. Je vyrobena z recyklovaných vláken. Pro precizní čištění citlivých ploch, zrcadel, okenních tabulí atd. doporučujeme bílou papírovou utěrku Tork. Díky celulóze nepoškrábe choulostivé povrchy a usnadní leštění.

Pro čistění předmětů, které jsou mastné, znečištěné rozpoštědly či jinak silně znečištěny, vsaďte na vysoce flexibilní utěrky Tork Advanced blue. Tento produkt je vhodný pro čištění v autoservisech, ve výrobních provozech pro otírání těžko dostupných prostor (štěrbiny, úzké plochy, hrany atd.). Díky vysoké savosti pojme větší množství nečistot, což snižuje spotřebu, zbytkový odpad i Vaše náklady. Vhodné také pro firmy, kde je nutné dodržovat zvýšený hygienický standard.

Nejuniverzálnější výrobkem vůbec je utěrka Premium od firmy Tork. Je vyrobena z netkané textílie. Je vhodná nejen pro čištění skla, ale je možné ji použít při větším mechanickém zatížení v dílnách, v servisech, v automobilovém průmyslu pro odstranění olejů, maziv atd. Také ji můžete použít pro otření ředidel, očištění ostrohranných předmětů, při čištění ve výrobě nábytku atd. Po vyprání ji můžete následně znovu použít. Tyto čištící utěrky jsou navíc certifikovány pro krátkodobý styk  s potravinami.

Utěrky a jejich typ použití v přehledu:

Sensibilní povrchyPrůmyslové povrchy
Mírné znečištění Papírové utěrky Advanced 420 TORKpapirove uterky-advanced-420-tork Neutrální průmyslové utěrkyprumyslove-uterky
Silné znečištění, mastnota, oleje, rozpouštědla Papírové utěrky Advanced blue TORKpapirove uterky-advanced-blue-tork Papírové utěrky v roliprumyslove-uterky-v-roli
 uterky-z-netkane-textilie-premium-tork
    nejlepší témata