Jak na balení objemnějších zásilek? Klíčová je velikost úložných krabic

3 min čtení25 dubna 2024

Provozujete e-shop? Pak jistě víte, že balení objemnějších zásilek umí zamotat hlavu. Je však důležité pro ochranu před poškozením během přepravy, a se správně zabaleným balíčkem pomocí vhodné krabice je také snadnější manipulace.

Pro balení rozměrnějších zásilek se neobejdete bez této trojice:

  • Úložné krabice: K dispozici jsou v široké škále rozměrů a materiálů, od lepenky až po odolný plast. Pro těžké předměty je vhodné zvolit krabice s dvojitou stěnou a dnem.
  • Europalety: By neměly chybět v žádném skladu. Díky normované konstrukci a rozměrům můžete europalety rovnou předat přepravní společnosti.
  • Lepicí páska: Je pro zajištění krabic nezbytná. Pro těžké balíky doporučujeme použít lepicí pásku s polypropylenem (PP) – je totiž extra pevná a odolná proti protržení.

Jak vybrat materiál krabice

Standardem je kartonová krabice – a určitě s ní nešlápnete vedle. Pokud hledáte ještě odolnější řešení, zejména na skladování zboží, můžete sáhnout po kontejnerech z překližky, paletových dřevěných rámech nebo plastových boxech a europřepravkách.

Rozměry krabice slaďte s europaletami

Při výběru krabic je důležité zohlednit rozměry produktu, který chcete zabalit. Krabice by měla být dostatečně velká, aby se do ní produkt bez problémů vešel, ale zároveň by neměla být zbytečně objemná, aby se zbytečně neplýtvalo prostorem.

RAJA tip: Užitečným nástrojem je vyhledávač krabic dle vámi zvoleného rozměru.

Při balení velkého množství produktů na paletu je důležité sladit rozměry palet a krabic. V e-shopu proto naleznete speciální kategorii „paletovatelné skládací krabice“. Výhodou je, že na paletu je můžete naskládat vedle sebe, a ani kousek nebude přesahovat.

Jak správně zabalit větší zásilku či paletu?

  • Krabice s křehkými věcmi vyložte dostatkem výstelky, která produkty ochrání a zabrání promáčknutí balíku.
  • Balík oblepte balicí páskou na klopě i na spojích. Pro ještě větší pevnost můžete oblepit také hrany balíku.
  • Pokud zasíláte přepravní službou celou paletu, pohlídejte si, že balíky nikde nepřečnívají.
  • Krabice připevněte k paletě pomocí stretch fólií nebo pásek.
  • Těžší zboží umisťujte dolů a uprostřed.

Na kvalitě krabic a lepicí pásky nešetřete

Balení a převážení větších nákladů nemusí být složité. Díky správným rozměrům krabic z kvalitních materiálů, v kombinaci s polypropylenovou lepicí páskou a pečlivostí při balení, dorazí i objemnější zásilky v pořádku do konečné destinace.

    nejlepší témata