Fixace a ochrana produktů vzduchem nebo papírem?

4 min čtení 15 března 2012

Existuje spousta otázek, na které odpovíte ve zlomku sekundy: víkend – pondělí, úspěch – nezdar, dovolená – práce…

Pokud se nás však zákazník zeptá, zda-li je lepší použít bublinkové fólie či papírové pásy pro výplň a fixací výrobků v balení, tedy využít vzduch nebo papír: je nutné zodpovědět pár důležitých otázek, abychom zákazníkovi doporučili optimální řešení:

Jaký typ zboží je nutné obalit?

Pro ochranu velmi těžkých nebo ostrohranných produktů je doporučována papírová varianta jako je balicí papír nebo vlnitá lepenka. Samozřejmě, že existují bublinkové fólie, které udrží zatížení až do 300 kg, pokud však dojde k mechanickém tlaku prostř. špičaté hrany na bublinu u bublinkové fólie, může dojít ke vzduchové ztrátě a tím pádem i snížení ochrany proti nárazu. Naproti tomu papír je extra odolný vůči možnému protržení a stlažení během přepravy.

Má Váš produkt nesymetrickou formu? V tomto případě jsou možnosti flexibilní papírové ochrany jako je balicí papír, vlnitá lepenka, papírové fixační výplně neomezené. Ochránit můžete výrobky různých tvarů: trubky, motory, stavební součástky atd.

Pro obalení křehkých produktů jakými jsou elektronika, keramika, parfémy a další je vhodným obalovým řešením právě bublinková fólie.

Jaký skladový prostor je k dispozici?

Pokud máte omezené možnosti pro uskladnění obalů a balení, pak jednoznačně vítězí vzduchové polštářky popř. individuální výroba bublinkové fólie. Díky plnění vzduchem (1% materiál, 99% vzduch) snižují nejen potřebu skladového prostoru, ale také dochází k razantní redukci zbytkového odpadu.

Na druhém místě při optimalizaci skladové plochy je individuální výroba papírové ochrany. Systémy na výrobu papírové výplně jsou k dispozici v různých formách od kompaktní varianty pro malé provozy – stolní model PadPak Compakt či mobilní PadPak Junior až po intenzivní výrobu papírové fixačního materiálu díky stroji PadPak Senior.

Jakým povětrnostním vlivům bude ochranný materiál vystaven?

Kombinace kolísání vlhkosti a deště jsou všeobecně nepříznivými faktory pro papírové obalové materiály. Naproti tomu bublinkové fólie chrání Vaše zboží vůči prachu, vlhku i různým nečistotám.

Další specifikace

V současnosti klade řada společností důraz na ochranu prostředí. Tento ekologický trend je měřitelný také u jejich zákazníků. Rajapack již od svého vzniku podporuje ochranu životního prostředí a trvale udržitelný rozvoj. V naší nabídce naleznete ekologické produkty, které jsou díky svým úsporným vlastnostem šetrné k přírodním zdrojům i ekosystému. Nejekologičtější variantou je samozřejmě papír. Fixační papírové výplně jsou snadno recyklovatelné, je možné jej zařadit do systému tříděného odpadu a jsou vyrobeny ze dřeva, získaného z trvale udržitelného lesního hospodářství.

Bublinkové fólie či vzduchové polštářky snižují díky plnění vzduchem odpad materiálu a jsou opětovně použitelné.

Máte další otázky či hledáte upřesnění pro obalení Vašich specifických produktů? Neváhejte se na nás obrátit! Rádi Vám osobně poradíme s výběrem a spolu s Vámi nalezneme ideální obalové řešení na míru.

 

Ochrana rohů a hran papírem v krabici
Ochrana rohů a hran papírem v krabici

 

Vzduchové polštářky
Vzduchové polštářky

 

Výplň a fixace papírem v krabici
Výplň a fixace papírem v krabici

 

Bublinková fólie a polštářky v krabici
Bublinková fólie a polštářky v krabici

 

nejlepší témata