Důvěřuj, ale prověřuj: indikátory náklonu a vlhkosti!

2 min čtení 09 srpna 2011

Pokud zasíláte důležitou zásilku, spoléháte na to, stejně tak jako Váš zákazník, pro něhož je zásilka určena, že zboží dorazí do cílového místa bez jakéhokoliv poškození. Vaše interní kontrola kvality může být však sebelepší: negativní eventuality, které se mohou přihodit během přepravy, nemůžete plně ovlivnit. Jakmile je zboží jednou na cestě, může vždy dojít k situaci, která se podílí na snížení kvality Vaší dodávky: překlopení, hrubé položení a manipulace, nebo skladování v teplotně nepříznivých podmínkách pro dané zboží. Jak tedy bezpečně zajistit produkty během přepravy?

Řešení známe! Použijte indikátor náklonu Tiltwatch. Umístíte jej jednoduše přímo na obal, a díky tomu spolehlivě ochráníte obsah balení. Vyznačuje se perfektní lepivostí na dřevu, kartonu nebo plastu a má dobrou snášenlivost vlhka. Navíc je vhodný i pro export. Jakmile je Váš produkt během přepravy nakloněn více než je přípustné, citlivé čidlo zčervená a varuje tak před možným poškozením během přepravy, což zjednoduší, v případě znehodnocení zboží, jeho reklamaci. Tyto překlopné indikátory jsou tuzemským i  zahraničním dopravcům známy, takže bezpečnou manipulaci (pro zamezení reklamačního řízení) s Vašimi krabicem máte zaručenu.

Ukazatel vlhkosti
Ukazatel vlhkosti

Další užitečné řešení pro bezpečnou přepravu je ukazatel vlhkosti. Tento indikátor signalizuje překročení povolených hodnot vzdušné vlhkosti. Uvnitř balení umístíte jeden z měřících proužků. Ty jsou složeny ze speciálního papíru a jsou napuštěny látkami, které reagují na vlhkost. Papír se poté zbarví v příslušném políčku, a tím informuje o vlhkostních hodnotách v okolí krabice. Při stoupající vlhkosti mění papír barvu od modré až po růžovou. Pomocí ukazatele (odstupňovaného po 10 procentech) je možné spolehlivě určit, zda-li je uvnitř balení dosažena či dokonce překročena kritická hodnota. Existuje také indikátor, který si umí „zapamatovat“ nejvyšší hodnotu vlhkosti během celé přepravy. Takzvaný „nevratný“ ukazatel vlhkosti se zastaví na nejvyšší naměřené výši.

Naučte Váš náklad „komunikovat“ a zajistěte bezpečnost Vašich přepravovaných krabic. Dodržení hesla „Důvěruj, ale prověruj“ je díky těmto drobným pomocníkům tak snadné!

nejlepší témata