Použití balicích strojů výrazně urychluje proces balení balíků, takže je nákladově efektivnějším řešením než ruční plnění balíků výplní. Společnost RAJA, která je lídrem na evropském trhu s obaly, pomáhá podnikatelům zvyšovat produktivitu a snižovat přepravní náklady pomocí profesionálních balicích systémů. Balicí stroje umožňují snadno a rychle připravit správné množství výplně.

Proč používat automatické balicí stroje?

Aby se zásilka dostala k adresátovi v neporušeném stavu, musí být řádně chráněna. K tomuto účelu se používají různé typy výplní balíků. V různé míře chrání obsah zásilky a v některých případech jich musí být použito velké množství. Moderní a výkonné balicí stroje zase umožňují rychlou výrobu výplně a balení, což šetří čas i peníze. Nejlepším řešením je vybavit dílnu speciálním systémem pro vlastní výrobu náplní.

Vzduchové výplně a bublinkové fólie se nejčastěji používají k vyplnění prázdných míst v zásilkách. Chrání zboží před otřesy a posunem během přepravy. Internetový obchod vybavený balicím systémem má efektivnější, úspornější a ekologičtější proces balení.

Balicí systémy

Společnost RAJA nabízí 2 typy balicích systémů – papírový plnicí systém a vzduchový plnicí systém.

Papír je jedním z nejekologičtějších plniv a představuje vynikající ochranu výrobku. Jako výplň se používá drcený papír nebo strojově vyráběné papírové rohože. Tenčí papír je vhodný ke stabilizaci lehkých a nepříliš křehkých výrobků, zatímco hrubě stlačené papírové podložky se používají k ochraně velkých a těžkých výrobků, zejména těch s ostrými hranami.

Společnost RAJA nabízí následující balicí zařízení: FillPak M, PadPak Compact, WrapPak Protector, Geami WrapPak, RanPak Guardian, PadPak LC, FillPak TT, FillPak TT Cutter, PadPak Senior, PadPak Junior a FillPak SL a k nim odpovídající papír.

Systém výroby vzduchových náplní je nejefektivnějším a nejpraktičtějším řešením na trhu. Jedná se o zařízení, která vytvářejí vzduchové polštáře a rohože s malými nebo velkými bublinami. Velmi rychle se spouštějí a zahřívají, takže takový balicí systém je během několika okamžiků připraven k použití. Jsou kompaktní a tiché, takže je lze snadno integrovat do každé balicí stanice. Programují se přes Bluetooth. Další příslušenství je k dispozici na vyžádání (pedály, kontejner, výsuvný stabilizátor koleček, sada pro údržbu). Společnost RAJA nabízí také spotřební materiál.

Takové zařízení umožňuje výrobu výplně na míru. Tímto způsobem lze optimalizovat skladovací prostor – spotřební materiál tvoří 1% vzduchem plněných polštářů. Tyto výplně jsou šetrné k životnímu prostředí a chrání výrobky během přepravy – jsou vyrobeny z odolné fólie. Podniky si nemusí stroj kupovat, ale mohou si jej pronajmout, takže nemusí provádět žádné další investice. Společnost RAJA nabízí také poprodejní servis. Tyto balicí systémy jsou ideální pro velké obchody.

Společnost RAJA nabízí následující typy strojů Fill Teck: Fill Teck 400, Fill-Air Rocket, New Air I B Flex, NewAir IN Nano, Air First a odpovídající fólie pro ně.

Stroje, zařízení a příslušenství pro balení

Kromě zařízení na výrobu plniv nabízí společnost RAJA také balicí nástroje:

– ruční dávkovače pásky

– elektronické dávkovače pásky

– stroje na uzavírání sáčků

– poloautomatické páskovací stroje pro páskování PP páskou

– obaly ze strečové fólie

– strečovou fólii.

Obaly ze strečové fólie

Společnost RAJA nabízí také profesionální stroje pro strečové fólie. Používají se k rychlému balení balíčků. Jsou velmi efektivní – ve srovnání s ručním balením ušetří až 75 % času, protože zabalení jedné zásilky trvá přibližně 15 sekund. K dispozici je manuální a automatická verze a poloautomatická verze. K dispozici jsou také aplikátory lepicí pásky a držáky fólií. Poloautomatické balicí stroje jsou intuitivní – všechny funkce najdete na elektronickém ovládacím panelu. Jsou vybaveny fotobuňkou, která detekuje výšku nákladu. Mohou mít hlavu M (napínání fólie pomocí mechanické brzdy) nebo LP (motorizovaný systém předepínání).

Kategorie: Obalové tipy a technikyProdukty
115 views

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vložte komentář

Toto pole fill